Vaka sayılarında büyük artış var

Corona virüs nedeniyle alınan tedbirler büyükşehirlerdeki vaka sayısının düşmesini sağlarken Düzce’deki rehavet endişelendiriyor. Düzce’de vaka sayıları alarm vermeye başladı.

Vaka sayılarında büyük artış var
13.05.2020 - 17:29

 

Virüsle mücadelede alınan tedbirler büyük şehirlerde vaka sayılarını aşağıya çekerken, Anadolu’da bazı şehirlerden endişelendiren haberler geldi. Havaların ısınmasıyla evde izolasyonu gevşeten vatandaşlar, maske, sosyal mesafe gibi hayati tedbirleri de ihmal edince vaka sayıları arttı. Düzce, Batman, Kars, Uşak, Gaziantep, Van, Adıyaman, Rize ve Zonguldak gibi illerde vaka sayıları alarm vermeye başladı. Bu iller için de sokağa çıkma yasağı kararı gelebileceği ifade edildi.

Alınan önlem ve uygulanan yasaklara rağmen vaka sayısının arttığı illerden biri olan Düzce’de 2 Nisan’da 21 olarak açıklanan vaka sayısı büyük bir artışla bu hafta 285’e kadar yükseldi. 387 bin 844 nüfuslu şehirde, 9 ölüm kayıtlara geçerken, test sayısı da 3 bin 656’ya ulaştı. Yoğun bakımda tedai gören hastanın bulunmadığı ilimizde, entübe olarak solunum cihazına bağlı hasta da yok. Düzcelilerin rehavete kapılmadan evde kalmaları ve sosyal mesafe kurallarına uymaları gerekiyor.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız