Çalışanlar mağdur edilmemeli

Cumhuriyet Halk Partisi Düzce İl Yönetimi, Düzce Organize Sanayi Bölgesi (DOSB) Yönetimini ziyaret etti.

Çalışanlar mağdur edilmemeli
19.05.2020 - 17:16

Cumhuriyet Halk Partisi Düzce İl Başkanı Haluk Demir, Başkan Yardımcısı Aleattin Duran ve beraberindeki yöneticiler eşliğinde Düzce Organize Sanayi Bölgesinde bir dizi ziyarette bulundu. Öncelikli olarak DOSB Başkanı Selim Yirmibeşoğlu’nu makamında ziyaret eden CHP heyeti, burada OSB çalışmaları ile ilgili bilgiler alarak, özellikle Covid-19 salgını sebebi ile sanayi sektöründe yaşanan sıkıntı ve aksaklıkları yerinde gözlemledi. Başkan Yirmibeşoğlu görüşme sırasında içerisinde bulunduğumuz dönemde 1.OSB içerisindeki işletmelerin 2/3’ünün faal durumda olduğunu ve yaklaşık 5 bin işçinin çalıştığını ifade etti.

DOSB Başkanı Selim Yirmibeşoğlu’na yapmış oldukları çalışmalardan ve misafirperverliklerinden dolayı teşekkürlerini sunan CHP Düzce İl Başkanı Haluk Demir, ziyaret sonunda şu açıklamaları yaptı: “İçerisinden geçmekte olduğumuz bu sıkıntılı dönemde, ülke ekonomimizin bel kemiği niteliğinde olan sanayi sektörünün canlı tutulması hayati önem taşımaktadır, Covid-19 salgını ile mücadelemizde her sektörde olduğu gibi sanayi sektörü de olumsuz etkilenmiş ve üretim hacmi son derece düşmüş durumdadır, bütün bu olumsuzluklardan hem yatırımcı hem çalışanlar büyük zarar görmekte olup doğru devlet politikaları yürütülerek sanayici desteklenmeli, çalışanlar mağdur edilmemelidir”

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız