Salgındaki valiler.../ Aydın Maradit

Salgındaki valiler.../ Aydın Maradit
17.06.2020 - 09:07

BEN mi yanlış düşünüyorum anlamış değilim?

Bir ata sözü vardır “Dere geçerken at değiştirilmez” diye..

Şu an, il-il ilçe ve köylerle birlikte bir salgınla mücadele ediyoruz.  Bu mücadelenin başımda da valilerimiz var.

“Tak” bir kararname Valileri buradan al oraya koy, oradan al buraya getir.

Vatandaşa bahane buluyoruz “Çok fazla normalleşti, salgını hafife alıyor, maske takmıyor, sosyal mesafeye uymuyor...” diye insanları suçluyoruz. Ama valileri tam da salgının ortasında oradan oraya alıp vermek de neyin nesi?

Demek ki siyaset de hala eski alışkanlarının peşinde.. Demek ki başımızdakiler de birdenbire fazla normalleşti.. Salgını ciddiye almıyor. Geçti-gitti kabul ediyor.

Diğer yandan coronalı vaka sayısı birdenbire atağa geçiyor.

900’lerden 1500’lere fırlıyor. Yani bir günde üçte birlik büyük artış var. Salgın hastalık korkunç bir yayılma gösteriyor.

Hıfzıssıhha Meclislerinde her gün toplanıp illerimiz için kararlar alan Valiler ise en iyi bildikleri yöreden alınıp “hoppa” doğru düzgün tanımadıkları illerin başına konulu veriyor.

Şimdi, belki de hiç bilmedikleri yeni görev yerlerinde hayati, evet kelimenin tam manası ile hayati kararlara imza atacaklar.

Ne diyelim artık hayırlısı olsun.

Bu yazım sadece Düzce için geçerli değil. 34 ilin valisi birden yer değiştirildi.

İçlerinde ne kadar yeni görev yerlerini eskiden bilen olsa bile, halen görev yaptığı yörede güncel atmosferi yaşayan gibi olmayacaklar.

Oysa bu salgının savaştan farkı yok. İl valileri de cephedeki komutanlar gibiler.. Şimdi ise güncel havasını teneffüs etmedikleri muharebe bölgelerine gönderiliyorlar.

Bu nedenle atama furyasını  anlamak zor. Umarız bu kararnameyi çıkarmadan önce valilerin şimdiki görev alanlarında salgınla mücadele etmekte olduklarını dikkate almışlardır.

Yer değiştirilenler arasında Samsun’a atanan çok sevdiğimiz ve saygı duyduğumuz Valimiz Zülkif Dağlı da bulunuyor. Kendisi şehrimiz merkezini ve ilçelerimizi adım adım tanıdı. Koronaya karşı Hıfzıssıhha Meclisi’yle birlikte savaş karargahı gibi çalışıp isabetli kararlara imza attı. Başarılarının devamını dileriz. Yeni gelecek Vali Cevdet Atay Düzce’miz için hayırlı işlere vesile olur inşallah.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Sahin
    Sahin
    18.06.2020 00:31

    Seninle bu konuyu çok iyi tartıştım da, da sı burda olmaz. Sana göre iyi olabilir , başkasına olmaz bu konuda çok su götürür. Şu kadarını yazayım vali var , vali var. Mesela Recep Yazıcıoğlu. Nokta.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız