Bunları kim düzeltecek?

Düzce’nin Mimar Sinan Caddesi’ndeki Zabıta noktası önündeki sokağın başında yolun çökmesi ve Şakuç Köprüsünde asfaltın düzensiz dökülmesi sonucu oluşan çukurda, her yağmurun ardından biriken sular vatandaşlara zor anlar yaşatıyor.

Bunları kim düzeltecek?
17.06.2020 - 17:44

Özellikle, Mimar Sinan Caddesi üzerindeki sokağın başındaki suyun birikmemesi amacıyla konuyu Belediyeye aylar önce bildirmiştik. Alınan cevapta ise en kısa zamanda burada çalışma yapılacağı, biriken suyun bir boruyla Asar Deresine akıtılacağı ifade edilmişti. Haftalar geçmesine rağmen burada durum her gün, her yağışta aynı. 

Şakuç Köprüsünde ise köprü hizmete girdi gireli durum aynı. Bir yağmurda asfaltın düzensiz ve ölçüsüz dökülmesi yüzünden yağmur suyu burada yoğunlaşmakta ve araçların geçmesi sırasında vatandaşların üzerine sıçramakta. Bunları biz görüyoruz, halk görüyor. Asıl görmesi gerekenler niye görmüyor? 

Hiç mi buradan konuyla ilgili bir müdür geçmiyor? Hiç mi buraları bir Zabıta ekibi görmüyor ve bildirmiyor? Özellikle Zabıta noktası önündeki manzarayı her gün görmelerine rağmen aylardır durum aynı. 

Yine, Mimar Sinan Caddesi üzerindeki yer altı tuvaletinde bir çeşmenin bozuk olması nedeniyle günlerce su boşa aktı. Durumu ilgili birimlere bildirmemiz bir sonuç vermedi. Bunun üzerine konuyu resimli olarak Belediye Başkanımız Dr. Faruk Özlü’ye bildirmemizden sonra çeşmeye çare bulundu.

Demek ki, Sayın Özlü’nün ifade ettiği gibi Belediye birimleri uyuyor. Birilerinin uyarması gerekiyor. Artık bundan böyle uyanma vakti. İlgili birimler, kalkın bir gezin, ekipler oluşturun, sorunları günlük tespit edin. Bir programla da çözüme kavuşsun. 5 liralık bir musluk vanasını, birkaç metre boruyu, üç- beş kürek asfaltı bir hayırsevere söyleseniz Allah rızası için yapar yahu. Bu manzaralar hem şehri bakımsız gösteriyor, hem Belediye’yi iş yapmıyor durumuna düşürüyor.

Bence, geçmiş yıllardaki alışkanlıkları bırakma zamanı. “Çalışıyoruz” havasını vermek için basına atılan göstermelik bülten haberlerinin birçoğunu bu halk ciddiye almıyor. Ben ise hiç ciddi bulmuyorum. 

Lafın özü: Daha iyi hizmet için, herkes görevini layıkıyla yapmalı. 

Hoşça kalın.

Haber/Yorum: Harun Can Şerbetçi

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Duzce
    Duzce
    17.06.2020 21:15

    Belediye yan gelip yatmaya alismislar merak ediyorum baskan care bulacakmi sanmam ama bakalim goerlim

E-Gazete

  • 16.05.2022

E-Gazete Arşivi

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız