Çilimli Anaokuluna bir ödül daha..

Çilimli Anaokulu “Uluslararası Okullarda Orman” programı kapsamında ikinci kez “Kahverengi Bayrak” ödülüne layık görüldü.

Çilimli Anaokuluna bir ödül daha..
8.07.2020 - 15:02

 

Çilimli Anaokulu’nda çevre eğitimi vermek, topluma tüketim bilincini kazandırmak, ihtiyacı kadar tüketen, gelecek nesillere karşı sorumluluk hisseden ve çevre sorunlarına karşı duyarlı, bilinçli çocuklar yetiştirmek amacıyla pek çok ulusal ve uluslararası proje uygulanıyor.

Bunlardan biri de 4 yıldır büyük bir duyarlılık ile (bu yıl COVID 19 pandemi sürecinde uzaktan eğitim yoluyla) gerçekleştirilen “Uluslararası Okullarda Orman” programı.

Bu program sayesinde öğrenciler ormanın sadece ağaçlar topluluğu değil, aynı zamanda içinde binlerce tür canlı ve cansız varlığı barındıran bir sistem olduğu gerçeğini kavrıyor.

Başarılı olan okulların her yılsonunda “Okullarda Orman Sertifikası”, 2 yılda bir ise “Kahverengi Bayrak” ile ödüllendirildiği bu programda Çilimli Anaokulu 2017- 2018 ve 2019-2020 eğitim öğretim yıllarında olmak üzere iki kez “Kahverengi Bayrak” ödülüne layık görülerek büyük başarı elde etti.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız