Doğal laboratuvarlarıyla fark yaratıyor

Düzce Üniversitesi İletişim ve Tanıtım Koordinatörlüğü’nün üniversite adayı öğrenciler için hazırladığı Tercih Programında, İletişim ve Tanıtım Koordinatörü Öğr. Gör. Duygu Özdemir Cömert’in konuğu olan Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haldun Müderrisoğlu, Fakülteyi anlatarak, önemli bilgiler paylaştı.

Doğal laboratuvarlarıyla fark yaratıyor
28.07.2020 - 09:27

Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi’nin en köklü fakülteler arasında yer aldığını söyleyerek açıklamalarına başlayan Prof. Dr. Haldun Müderrisoğlu, Fakülte bünyesinde; Peyzaj Mimarlığı, Orman Endüstri Mühendisliği, Orman Mühendisliği ile Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi bölümlerinin yer aldığını söyledi. Bunların içerisinde sadece Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi bölümüne bu yıl öğrenci alımı olmadığı bilgisini paylaşan Prof. Dr. Müderrisoğlu,  ileriki zamanlarda bölüme öğrenci alımının olabileceğini ifade etti.

Kendine ait büyük bir binaya sahip olduklarını ve 30’u aşan araştırma uygulama laboratuvarlarının olduğunun altını çizen Prof. Dr. Müderrisoğlu, fakültenin araştırma ve uygulama gücünün kuvvetli olduğunu vurguladı. Yurtdışı eğitimleri de olan güçlü akademik bir kadroya sahip olduklarını dile getiren Prof. Dr. Haldun Müderrisoğlu, güçlü yanlarının bir tanesinin de arazi içerisinde doğal laboratuvarlara sahip olmaları şeklinde açıkladı.

Tercih yapacak öğrencilerin kendi istekleri doğrultusunda; bilerek ve isteyerek bölümleri seçmeleri tavsiyesinde bulunan Prof. Dr. Haldun Müderrisoğlu, arazi çalışmasını, doğayı, hayvanları ve tabiatı seven, dikenin ellerine batmasından çekinmeyen kişilerin, Orman Fakültesi’ni rahatlıkla seçebileceklerini ifade etti.

Düzce’nin önemli bir sanayi şehri olduğuna değinen Öğretim Üyesi, Düzce sanayisinin yaklaşık %50’sinin orman ürünleri sanayisine yönelik olduğunu ve bunun da Fakültemiz öğrencileri için bir avantaj olduğunu dile getirdi.

Aktif bölümlerin tek tek iş bulma olanakları hakkında da bilgi veren Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haldun Müderrisoğlu, Peyzaj Mimarlığı bölümü özel sektör odaklı olmakla birlikte; belediyeler, Tarım ve Orman Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı gibi kamu sektörlerinde iş bulma olanaklarının olduğunu ifade etti. Orman Mühendisliği Bölümü mezunlarının öncelikli olarak kamuda; ormanları yöneten, havzaları planlayan, korunan alanları yöneten kamu kurumlarında teknik personel olarak görevlendirildiklerini söyleyen Müderrisoğlu, mezunların Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Orman Mühendisleri Odası’na üye olabildiklerini ve ilgili kanunlarda tanınan haklardan yararlanabildiklerini dile getirdi.

Tercih edilen bir fakülte olduklarının altını çizen Prof. Dr. Müderrisoğlu, tercih yapacak öğrencilere başarı dilekleri ile sözlerini sonlandırdı.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız