Fındık fiyatı üreticileri sevindirdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Giresun kalite fındık 22,5 TL, levant kalite fındığın 22 TL’den alınacağını açıklaması, üreticileri memnun etti.

Fındık fiyatı üreticileri sevindirdi
28.07.2020 - 17:03

 

 

Düzce Ziraat Odası Başkanı Ramazan Öztürk, Düzce Postası’na yaptığı açıklamada, kentin 57 bin ton fındık üretimi ile ilk 15 il içerisinde yer aldığını söyledi. Fındık fiyatlarının üreticiler tarafından memnuniyetle karşılandığını dile getiren Öztürk, “Çiftçilerimiz teşekkür ediyor. Rekoltenin düşük çıkması bizi üzen kısmı. Bu nedenle çiftinin eline az para geçecek. Maliyetler de arttı. Ancak genel olarak fındık fiyatından memnuniyet duyuluyor” diye konuştu.

Düzce’nin meşhur yerli karpuzunun da çıktığını kaydeden Öztürk, “Bu da sevindirici bir haber. Yerli karpuzun tadını bilen vatandaşlar, dışarıdan gelen ürünleri tercih etmiyor. Konuralp’teki çeltik durumu da gayet iyi gidiyor. 2020 yılının bereketli geçeceğini tahmin ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız