Mezunlardan olumlu geri dönüş alıyoruz

Düzce Üniversitesi İletişim ve Tanıtım Koordinatörlüğü’nün üniversite adayı öğrenciler için hazırladığı Tercih Programı’nda, İletişim ve Tanıtım Koordinatörü Öğr. Gör. Duygu Özdemir Cömert’in konuğu olan Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şerif Demir, Fakülteyi anlatarak, öğrencilerin merak ettiği konular hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Mezunlardan olumlu geri dönüş alıyoruz
29.07.2020 - 14:06

Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin Düzce Üniversitesi’nin en köklü Fakültelerinden olduğunu vurgulayarak sözlerine başlayan Prof. Dr. Şerif Demir, Fakülte bünyesinde Hemşirelik, Sosyal Hizmet, Fizyoterapi ve Diyetisyenlik bölümlerinin olduğunu; ancak Hemşirelik ve Sosyal Hizmet bölümlerine öğrenci alımı olduğunu, diğer iki bölüme ise şimdilik alım olmadığını ifade etti.

Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin Tıp Fakültesi ile koordineli çalışmalar yürüttüğünü söyleyen Prof. Dr. Demir, 2020-2021 Akademik yılında, Tıp Fakültesi’nin yanında inşa edilen yeni binaya taşınabileceklerinin de müjdesini verdi. Öğrencilerin becerilerini artırmaları için yarı gerçekli maketlerin yer aldığı laboratuvarların olduğunu açıklayan Prof. Dr. Demir, öğrencilerin hasta ile karşılaşmadan tüm işlemleri bu robotların üzerinde uygulamalı olarak deneyimlediğini dile getirdi.

Düzce Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde staj eğitiminin ve uygulamalı derslerin olduğu bilgisini paylaşan Şerif Demir, Hemşirelik Bölümü öğrencilerinin staj eğitimini ve uygulamalı dersleri Üniversite Hastanesi’nde alabildiğinin altını çizdi.

Gerek Hemşirelik Bölümü gerekse de Sosyal Hizmetler Bölümü mezunlarının iş bulma olanaklarının yüksek olduğuna vurgu yapan öğretim Üyesi, Düzce Üniversitesi Sağlık Bilimleri fakültesi’nden bu güne kadar mezun olan öğrencilerin yerleştikleri iş yerlerinden oldukça iyi geri dönüşler olduğunu ifade etti.

Yükseköğretim eğitimine hazırlanan öğrencilere, yerleştikleri üniversitenin adına sığınmadan kendi becerilerini geliştirmelerini ve kariyer planlaması yaparken dikkatli olmaları tavsiyelsinde bulunan Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şerif Demir, tercih yapacak öğrencilere başarı dilekleri ile sözlerini sonlandırdı.

Programın tamamını https://www.youtube.com/watch?v=NtlFl4Lrr_I internet adresinden izleyebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 28.01.2023

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız