Marka şehir Akçakoca’da turizm eğitimi

Düzce Üniversitesi Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Muammer Mesci, Tercih Kılavuzu programında üniversite ve bölüm tercihlerinde bulunacak öğrencilere yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

Marka şehir Akçakoca’da turizm eğitimi
4.08.2020 - 14:13

 

Düzce Üniversitesi İletişim ve Tanıtım Koordinatörü Öğr. Gör. Duygu Özdemir Cömert’in sorularını yanıtlayan Doç. Dr. Muammer Mesci, 1992 yılında kurulan Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu’nun 27 yıllık bir geçmişi bulunduğunu ve şu ana kadar 2.000’in üzerinde mezun verdiğini ifade etti.

Sektörde birçok mezunun istihdam edildiğini, nitelikli ve alanında uzman bireyler yetiştirdiklerini belirten Doç. Dr. Mesci, Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu’nun turizmde bir marka şehir olan ve İstanbul ile Ankara’nın tam ortasında bulunan Akçakoca’da yer aldığını, öğrencilerin boş zamanlarında birçok otel, restoran ve kafede çalışabildiğini sözlerine ekledi.

Genç ve dinamik bir akademik kadroya sahip olduklarını dile getiren Mesci, fiziksel alanların geniş ve yeterli olduğunu söyleyerek deniz manzaralı birçok sosyal alanın öğrenciler için cazip olduğuna işaret etti.

Yüksekokul’da aktif olarak Turizm İşletmeciliği bölümünde eğitim verildiğini dillendiren Doç. Dr. Muammer Mesci, Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümü ile Rekreasyon Yönetimi bölümünü açtıkları, Gastronomi ve Mutfak Sanatları bölümünün ilk kez öğrenci alacağı bilgisini paylaştı. Sektörün ihtiyaçlarına yönelik ders müfredatında güncellemeler yaptıklarını ifade eden Doç. Dr. Mesci, teorik bilgileri pratiğe dökmek için uygulama sınıfı açtıklarını ve otellere teknik geziler düzenlediklerini de kaydetti.

Sektörle iç iç olmak amacıyla birçok etkinlik organize ettiklerini belirten Mesci, sektör temsilcilerini Yüksekokula davet ederek öğrencilerin bu kişilerin bilgi ve deneyimlerinden faydalandığı değerlendirmesinde bulundu. 60 iş günü zorunlu staj uygulamasının var olduğunu söyleyen Muammer Mesci, staj yeri konusunda da destek olduklarını söyledi. Üçüncü sınıfta ikinci yabancı dil eğitimiyle birlikte öğrencilerin en az iki yabancı dille mezun olduğuna dikkat çeken Doç. Dr. Mesci, mezunların hizmet sektöründeki birçok işletmede istihdam olanaklarının geniş olduğunu vurguladı.

Haberin yer aldığı videoya https://www.youtube.com/watch?v=MtPKIWzsY4Q&list=PLdzoNWSMzmASZn6ePMxTNyTGA20eTQCGj&index=16 internet adresinden ulaşabiliyor.

 

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız