Yazık oldu güzelim tesise

Düzce Eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş, ‘yeterli taşıyıcı kolonları olmayan ve temel bağlantı noktalarının çürüdüğü’ iddiasıyla yıkılan Düzce Kasrı için, “En az 100 sene ömrü vardı” dedi.

Yazık oldu güzelim tesise
4.08.2020 - 17:15

 

 

Keleş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, geçtiğimiz günlerde yıkılan Düzce Kasrı’nın deprem sonrası Düzce’nin ilk valisi Fikret Güven tarafından vali konutu olarak kullanılmak üzere orman sahasına yaptırıldığını, ancak kaçak olarak yaptırılan binanın kullanılamadığını sahipsiz kaldığını söyledi.

Başkan olduğunda, şehirde hiç sosyal mekan kalmadığı için, son teknoloji kullanılarak kaliteli malzemeden inşa edilen binanın Orman Bakanı ile görüşerek sosyal tesis olması talimatı ile belediyeye devredilmesini sağladığını belirten Keleş, “Kazanan Düzce ve Düzceliler olmuştu” diye konuştu.

“Yazık oldu güzelim tesise” diyen Keleş, “Yenisini yapamazsın, yapsan bile öncekiler gibi suç işlemiş olursun. Bu bina betonarme ve çelik konstrüksiyon teknolojisiyle imal edilmiş bir binaydı, mimarisi de çok güzeldi, en az yüz sene ömrü vardı. Tavsiyem bu davranışlardan vazgeçmeniz yönünde. Sokakta vatandaş iyi konuşmuyor.

Sıra belediye binasında diyen var, on beş temmuz parkında diyen var, kültür merkezinde diyen var. Unutmayın! Bu yıkımlar Düzce’de kamu malına zarar veriyor, kamu vicdanını zedeliyor ama en çok mensubu olmaktan şeref duyduğumuz davamıza ve AK Parti’ye zarar veriyor. Tabii bu sizin için önemliyse...” ifadelerini kullandı.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız