590 temizlik ve güvenlik işçisi alınacak

Başvurular 10-14 Ağustos tarihleri arasında; ALO 170 aranarak veya İŞKUR internet sayfası üzerinden online olarak yapılabilecek.

590 temizlik ve güvenlik işçisi alınacak
7.08.2020 - 13:56

 

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yapılan protokol çerçevesinde; Düzce Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde okullarda temizlik alanında 525 ve güvenlik alanında 65 olmak üzere toplam 590 kişiye yönelik toplum yararına program düzenlenecek. Program süresi 9 ay olarak belirlendi.

Program süresince, katılımcılar 4857 sayılı İş Kanunu kapsamında çalıştırılacak olup, çalışanlara asgari ücret üzerinden aylık olarak ödeme yapılacak.

Proje başvuruda bulunmak isteyen adaylar başvurularını 10 Ağustos 2020 ila 14 Ağustos 2020 tarihleri arasında; ALO 170 iletişim hattı üzerinden telefon marifetiyle veya İŞKUR internet sayfası üzerinden (https://esube.iskur.gov.tr/) online olarak yapabilecekler.  COVİD-19 pandemisi tedbirleri nedeniyle Kurumdan başvuru alınmayacak.

Programa başvuru yapacak adayların taşıması gereken şartlar şöyle:

-İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak,

-Başvuru tarihinden önceki son bir aylık sürede işsiz olmak,

-18 yaşını tamamlamış olmak, (Erkek adaylarda 35 yaşın üzerinde olan adaylara öncelik verilecektir.)

-İŞKUR tarafından düzenlenen kurs programlarına başvuru tarihinden önceki son altı aylık süre içinde katılmamış olmak,

-İl sınırları içinde ikamet etmek,

-Emekli ve malul aylığı almıyor olmak,

-Öğrenci olmamak (Açıköğretim okulu öğrencileri hariç).

Toplum Yararına Programa aynı aileden 1 kişi katılabilecek, ayrıca aynı ailede iki sigortalı var ise 3’üncü kişinin bu programa katılması mümkün olmayacak.

Programa kabul edilebilmek için müracaatçıların hane gelirlerine bakılacak. Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre müracaatçıyla aynı evde ikamet eden yakınlarının aylık gelirlerinin brüt asgari ücret tutarının 1,5 (bir buçuk) katını geçmeme şartı aranacak. Bu tutarın üzerinde hane geliri olanlar programa kabul edilmeyecek.

Aktif sigortalı olanlar, vergi mükellefi olup işveren statüsünde bağkurlu olanlar programa katılamayacak.

Daha önceki programlardan mazeretsiz ayrılanlar, yasaklı durumda olanlar programa katılamayacak.

Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan kişiler programa katılamayacak.

Programda Özel Güvenlik olarak çalışmak için başvuruda bulunacak adayların 5188 sayılı Kanun kapsamında özel güvenlik çalışma izni ile kimlik kartına sahip olması ve aynı kanunda belirtilen özel güvenlik görevlilerinde aranacak şartları taşıması gerekiyor. Adayların başvuru yaptıkları tarih itibariyle güvenlik sertifikalarının süresinin dolmamış olması gerekiyor.

Program dâhilinde çalışacak adayların seçimi noter huzurunda yapılacak kura çekimi ile belirlenecek.

Noter kurası 19 Ağustos 2020 tarihinde saat 09.00’da Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda yapılacak.

TYP kapsamında belirtilen kontenjanlarda çalışmaya hak kazanan aday listesi ise 21 Ağustos 2020 tarihinde kurum ilan panosunda yayınlanacak.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (1)

  • Eyüp Çiftçi
    Eyüp Çiftçi
    9.08.2020 23:00

    43 yaşındaym böyle bir işe hitiyacım vardeyerlendirirseniz

E-Gazete

  • 21.05.2022

E-Gazete Arşivi

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız