Er:Özlü okul velilerini bilgilendirmeli

İyi Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlünün millet bahçesi projesi nedeniyle yıkılacağı söylenen Mustafa Kemal Ortaokulu velilerinin konuyla ilgile süreç hakkında bilgilendirilmesi gerektiğini belirtti.

Er:Özlü okul velilerini bilgilendirmeli
11.08.2020 - 15:39

 

Er, "2. etap Millet Bahçesi projesi sebebi ile etraftaki bir çok yapı gibi yıkımı ile alakalı konunun gündeme geldiği Mustafa Kemal Ortaokulu öğrenci ve velilerinin, yeni eğitim öğretim döneminin, telafi eğitim paralelinde, başlamasına sayılı gün kala net bir şekilde bilgilendirilmesi zaruri görülmektedir" dedi.

Er, "Pandemi süreci sebebi ile zaten eğitim hayatları sekteye uğrayan çocuklarımızın, yapım ve yıkım süreci çerçevesinde okullarında kalıp kalmayacakları, eğer okullarından ayrılacak iseler eğitim hayatlarına nerede ve hangi şartlarda devam edecekleri bir an önce netliğe kavuşmalıdır. Bu belirsizlik öğrenciler kadar öğretmenleri de etkilemektedir ki öğretmenlerimizin tayin taleplerinin de öğrencilerimizin eğitim hayatlarını etkileyeceği göz ardı edilmemelidir" dedi.

Er, "Projeler sadece müteahhitlik faaliyetleri çerçevesinde değerlendirilmemeli, projelerin sosyal ve toplumsal etkilerinin de varlığı göz onu6ne alınarak, öğrencilerimizin ve velilerimizin mağdur olmasının önüne geçilmelidir.

 

Bu çerçevede;

1)            Yeni eğitim öğretim yılında Mustafa Kemal Ortaokulu'nda eğitim verilecek midir?

2)            Okul’da eğitim yapılmayacak ise  eğitim yapılacak okul tercihi okulun yakınındaki çıraklık eğitim merkezi mi olacaktır ? Eğer cevap evet ise, Cira6klik Eğitim Merkezinin fiziki sart6lari buna ne kadar müsaittir?

3)            Mustafa Kemal Ortaokulu velileri ve öğrencileri ne zaman resmi olarak bilgilendirilecektir?

4)            Pandemi sebebi ile oluşan eğitim boşluğu sebebi ile zaten mağdur olan velilerin ve öğrencilerin, okulun fiziki durumu ile alakalı belirsizliği ile ilgili yaşadıkları mağduriyetlerin telafisi nasıl yapılacaktır?" Diye sordu.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 19.05.2022

E-Gazete Arşivi

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız