Denetimlerin ikincisi gerçekleştirildi

İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda, Vali Cevdet Atay’ın öncülüğünde “Sağlık İçin, Hepimiz İçin" sloganıyla Covid-19 denetimlerinin ikincisi gerçekleştirildi.

Denetimlerin ikincisi gerçekleştirildi
12.08.2020 - 14:20

 

Kontrollü Sosyal Hayat Döneminde “Sağlık İçin, Hepimiz İçin" sloganıyla Covid-19 tedbirlerine yönelik gerçekleştirilen denetimler hareketliliğin yoğun olduğu şehir merkezinde Vali Cevdet Atay öncülüğünde, Vali Yardımcıları, İl Emniyet Müdürü Sayın Mehmet Ali Akkaplan, İl Jandarma Komutanı Jan.Alb. Sayın Mustafa Çetinkaya, Belediye Başkan Yardımcısı Dr.Cengiz Tuncer, İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, Mülki İdari Amirler ile diğer kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, 112, Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE), Emniyet Müdürlüğü ekipleri ve Zabıta ekipleriyle birlikte, gerçekleştirildi.

 

Türkiye genelinde eş zamanlı gerçekleştirilen denetim kapsamında; il genelinde iş yerleri, marketler, alışveriş alanları, lokantalar, kafeteryalar, kuaför ve güzellik salonları, pazar yerleri, toplu taşıma araçları, ticari taksiler, taksi durakları, ile tüm yaşam alanlarında Covid-19 tedbirleri denetlendi.

Vatandaşlarımıza Covid-19 tedbirleri hakkında bilgilendirilmelerin yapıldığı denetimlerde iş yeri sahipleri, çalışanlar ve müşterilere Maske, Sosyal Mesafe ve Temizlik hatırlatması yapılarak broşür ve maske dağıtımı gerçekleştirildi.

Toplu taşıma araçlarında yapılan denetimlerde yolcu sayısı, maske kullanımı ve fiziki mesafeye uyulup uyulmadığı kontrol edildi. Sürücü ve yolculardan tedbirlere riayet edilmesi hususunda destek istendi.

Ticari taksi ve taksi duraklarında gerçekleştirilen denetimlerde araçların düzenli periyotlarda dezenfekte edilmesinin önemine dikkat çekilerek yolcular için dezenfektan ya da 80 derece kolonya bulundurulması yönünde uyarılarda bulunuldu.