Mevsimlik işçi çocuklarını unutmadılar

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk mevsimlik işçi çocuklarını ziyaret edip bu anı sosyal medya hesabından paylaşarak Bir ricam var yolunuzu tarlalara düşürün bu yaz.

Mevsimlik işçi çocuklarını unutmadılar
13.08.2020 - 15:31

Çocuklara kitabını verin, sohbetinizi verin lütfen...' sözleriyle tüm öğretmenlere ve müdürlere çağrı yaptı. Bu çağrının ardından Çilimli Kaymakamlığı harekete geçerek Çilimli ilçesinde 2013 yılından beri uygulanan ancak bu sene pandemi sürecinden dolayı uygulanamayan “Mevsimlik Fındık Tarımında Çocuk İşçiliğinin Sonlandırılması Projesi”ni gerekli önlemleri aldığı gezici öğretmen programıyla başlattı.

Çilimli Anaokulu Müdürü Uzm. Nuray Eran Türedi koordinatörlüğündeki projede Reyhan Şimşek, İrem Tuğçe Özdoğan, Fatmanur Hızel, Tunahan Aksoy, Emre Direk, Duygu Pehlivan gezici öğretmenleri yer aldı.  Gezici öğretmenler, mevsimlik işçi ailelerin konakladığı alana gidip gündüz ailelerinin tarladan dönmesini bekleyen çocuklarla akşamları ise ailelerle sohbet edip, dikkat etmeleri gereken konularda bilgilendirdiler. Daha önce mevsimlik işçi aileleriyle Çilimli’ye gelen öğrenciler geçtiğimiz senelerde de projeye katıldıkları için öğretmenlerini sevinçle karşılayıp sosyal mesafelere dikkat ederek hasret giderdiler.

Bu süreçte mevsimlik işçilere ve çocuklarına hijyen eğitimi de verilecek olup Çilimli Kaymakamlığı ile Ferrore Gıda’nın destekleriyle hijyen malzemeleri dağıtılacağı da belirtildi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız