Çocuklara telafi eğitimi sağlanacak

Çilimli Kaymakamlığının yürüttüğü “Mevsimlik Fındık Tarımında Çocuk İşçiliğinin Sonlandırılması” projesi tüm hızıyla devam ediyor.

Çocuklara telafi eğitimi sağlanacak
21.08.2020 - 10:26

Projede mevsimlik işçi ailelerin çocuklarına yapılan ziyaretlere devam ediliyor. Mevsimlik fındık tarımında çocuk işçiliğinin sonlandırılması projesi 2013 yılından itibaren her sene Çilimli'de yapılıyor. Projenin amacı ise mevsimlik fındık tarımında çocuk işçiliğini önlemek ve mevsimlik işçi ailelerin çocuklarının eğitim-öğretimden ayrı kaldıkları dönemin telafi eğitimini sağlamak.

COVID-19 sebebiyle, bu sene önceki senelerde olduğu gibi okul çatısı altında toplanılamasa da mevsimlik işçi ailelerin konakladıkları alanlara düzenli ziyaretler gerçekleştiriliyor. Bu ziyaretlerde maske, mesafe ve hijyen konularında gerek aileler gerekse çocuklara COVID-19 ve tedbirleri hakkında bilgilendirmeler yapılıyor.

Çocukların hayatlarında katıldıkları ilk büyük savaşta destekçileri olmaya çalışan öğretmenler, sosyal etkinliklerle öğrencileriyle kaliteli vakit geçiriyor. Öğretmenler tarafından çocukların bu süreçten en az etkilenmesini sağlamak amacıyla resimli çocuk kitapları okunuyor, temassız oyunlar oynanıyor, müzik dinlenip dans ediliyor ve sabah sporu yapılıyor.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız