Cami halen bitirilemedi

Cami halen bitirilemedi
25.08.2020 - 15:17

Yapımına 2016 yılında başlanan Düzce Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Uygulama Camii inşaatı, maddi nedenlerden dolayı yavaş ilerliyor.

8 bin 814,49 m2 alana sahip külliye olarak yapımına devam edilen camide 3 bin 700 kişilik kapasite planlanıyor. İki minareli olacak biçimde inşaatı süren camide minarelerin içinde engelli vatandaşların her kata ulaşabileceği engelli asansörleri yer alacak. Ayrıca bodrum katta 2 ve külliye içinde 1 olmak üzere 3 şadırvan da kullanıma sunulacak.

Külliyenin altında 252 kişi kapasiteli konferans salonu ile 91 m2 alana sahip kütüphane ve 2 tane çok amaçlı salon da inşa ediliyor. Yapımı tamamlandığında Düzce Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Uygulama Camii, Üniversite mensuplarının ve tüm halkın rahat ve huzurlu bir mekanda ibadet etmesine olanak sağlayacak ve Düzce’nin en büyük camii olacak.

Cami inşaatının tamamlanabilmesi için vatandaşların destek ve yardımları bekleniyor. Yardımlar Vakıfbank Düzce Merkez Şubesi’ndeki TR 500001500158007302769851 numaralı hesaba yatırılabilecek.

Öte yandan Düzce Kalkınma ve Tanıtma Vakfı Başkanı Yusuf Taşhan, camiye yardım toplanması konusunda üniversite idaresi ve cami yaptırma derneği ile Düzce halkı arasında diyalog eksikliği yaşandığını söyledi. Taşhan, “Caminin bu halde bekletilmesi sorumluların iletişim acizliğindendir. Caminin ne zaman biteceği halk tarafından merakla beklenmektedir” dedi.

(Haber-Foto: Vedat Köroğlu)

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız