Yılmaz’dan “teşvik” sorusu

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, bazı illerin yatırım teşvik bölgelerinin değişmesiyle ilgili olarak Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank’a soru önergesi sundu.

Yılmaz’dan “teşvik” sorusu
27.08.2020 - 17:18

Yılmaz, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına verdiği önergede, 21 Ağustos 2020 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararı ile bazı illerin yatırım teşvik bölgesi değişmesi ile birlikte, Düzce ilinin Çilimli, Kaynaşlı, Cumayeri, Gölyaka ve Yığılca İlçelerinin bölge teşvikleri kapsamına alındığını sevinçle öğrendiklerini, Düzce’nin en büyük ilçesi ve Karadeniz’in incisi olan Akçakoca ve Gümüşova’nın ise teşvikten yararlanamadığını ifade etti. Yılmaz, önergede şu soruları yöneltti:

1-Sanayi teşviklerinden faydalanacak ilçeler hangi kriterlere göre belirlenmektedir?

2-Düzce’nin merkez ilçesinden sonra en büyük ilçeleri olan Akçakoca’nın ve Gümüşova’nın teşvik bölgelerinde değerlendirilmesi için yeniden bir düzenleme planlanmakta mıdır?

3-Düzce ilimizin Karadeniz’e açılan kapısı olan Akçakoca turizm sektöründe potansiyel olarak iyi bir konumda olmasına rağmen sanayi sektörünün gelişmediği bir ilçemizdir. Ne turizm teşviğinden ne de sanayi teşviğinden yaralanamayan ilçemizin gelişmesine bu durum engel olacak ve ilçemizden göçe sebep olacaktır. Bu şartlarda herhangi bir iyileştirme düşünüyor musunuz?

4-Gümüşova ilçemizin teşvik kapsamına alınmaması mevcut organize sanayi bölgesinde boş bulunan arazilere yeni yatırımcının gelmesini engelleyecektir. Devletimizin yatırım yapıp oluşturduğu organize sanayi bölgesinin boş kalmasını önlemek için Gümüşova ilçemizi teşvik kapsamına almayı düşünüyor musunuz?

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 24.09.2022

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız