Kart değişimi tüm hızıyla sürüyor

Düzce’de Ulaşım A.Ş. adı altında 4 Eylül Cuma günü başlayacak olan yeni otobüslerle yolcu taşımacılığı ile ilgili çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Kart değişimi tüm hızıyla sürüyor
29.08.2020 - 14:36

 

6 metrelik yeni araçların hizmete girmesine sayılı günler kala, Düzce Belediyesi Ulaşım A.Ş. bünyesinde, Ulaştırma Müdürlüğü’nün de görev yaptığı yeni çalışma çevresinde, geçtiğimiz hafta içinde üç ayrı birimde başlatılan ücretsiz kart değişimi hafta sonu da tüm hızıyla sürdürüldü.

Normal, özürlü, 65 yaş üstü ve öğrenci kartlarının değişimi sırasında yoğunluk olmasına rağmen, görevliler vatandaşlara gerekli ilgi ve kolaylığı sağlamak için ellerinden gelen çabayı gösterirken, sosyal mesafenin korunması için dikkatli davrandıkları gözlendi.

Özürlü ve 65 yaş kartlarının değişimi sırasında yoğunlaşan kalabalıkta vatandaşların rahat etmesi için çadırlar kuruldu. Ayakta beklememeleri için tabureler yerleştirildi. Düzce Belediyesi ekipleri ayrıca yaşlı ve özürlü vatandaşlara sık sık içime suyu ikramında bulunuyorlar.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün yakın takibinde olan ve Belediye Başkan Yardımcısı Okan Özkasap’ın gözetiminde, Ulaştırma Müdürlüğü’nün tüm ekiplerinin seferber olduğu değişim çalışmasında, ortalama 96 bin kartın yenileneceği öğrenildi. 

Diğer yandan 3 Eylül Perşembe günü yapılacak olan yeni otobüsler ile ilgili resmi törenin ardından 4 Eylül Cuma günü Sabah Namazının ardından kurban kesileceği, duaların yapılacağı ve ardından 06.30 saatlerinde yeni seferlerin başlayacağı kaydedildi.

(Haber-Foto: Harun Can Şerbetçi)