Ne olacak bu yan yolun hali?

D- 655 Karayolu üzerinde bulunan Boğaziçi Beldesi Yazlık Mahallesinde bir süre önce yan yol ve kavşak çalışmasının yarım bırakılması yüzünden buradan geçen araçların kaldırdığı toz nedeniyle çevre esnafı ve yayalar perişan durumda.

Ne olacak bu yan yolun hali?
31.08.2020 - 17:16

 

Boğaziçi Beldesi sınırları içinden geçen D-655 Karayolu’nun Yazlık Mahallesinde iki yıl önce başlatılan yan yol ve dönerli kavşak çalışmasının yarım kalması yüzünden buradaki esnafların ve yaya vatandaşların mağdur olması şikayet konusu oluyor. Yarım bırakılıp asfaltlanmayan 100 metrelik kısımdan geçen araçların kaldırdığı toz yüzünden işyerinde mağdur olduğunu iddia eden Ferizan Danışan adlı esnaf, “Biz buraya hız kesici koyduk, bir akşamda kaldırıldı. Biz toz- duman içinde yaşıyoruz. Buradan geçen yayalar ve çevre de mağdur. Konuyu Boğaziçi Belediyesi de biliyor, görüyor.  Buradan TOKİ Konutlarına yol verileceği söyleniyor. Daha önce Karayolunda dönerli kavşak vardı, çalışma sırasında kaldırıldı. Sorun nedir, niçin yarım kaldı, kim çözecek? Bilen varsa bir açıklama yapsın. Karayolları mı, Belediyemi çözecek bilmiyoruz. Ayrıca, buraya yasak olmasına rağmen ters yönden giren araçlar da tehlike oluşturuyor. Zaman-zaman trafik ekipleri ters yönden giren araçlara yasal işlem uygulasalar da yine uymayan sürücüler oluyor. Bu da ayrı bir tehlike. Ben günlerdir sorunu duyurmak için sosyal medya üzerinden paylaşımda bulunuyorum. Kimse umursamıyor. Buradan başta Sayın Valimiz başta olmak üzere, Karayolları yetkililerine sesleniyorum. İşyerimi açamıyorum. Açsam da her yere toz yağıyor, müşteri bile gelmiyor. 100 metrelik kısma hiç olmazsa asfalt dökülsün” diye konuştu.

(Haber-Foto: Harun Can Şerbetçi)

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız