Kurumların dayanışması felaketi önledi

Aladağ Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı Ardıç Orman İşletme Şefliği 84 nolu bölmede 02.09.2020 Çarşamba günü saat 19.18’de meydana gelen orman yangını büyümeden kontrol altına alınarak söndürüldü.

Kurumların dayanışması felaketi önledi
4.09.2020 - 14:50

Bolu Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı yangın ekiplerinin yanı sıra Bolu Valiliği Koordinasyonundaki Kamu Kurumlarına ait çok sayıdaki araç ve personel desteği ile orman köylülerinin özverili mücadelesi sonrası orman yangını felakete dönüşmeden söndürüldü.

Orman Yangınının yaklaşık 1,5 hektarlık alanda etkili olduğunu belirten Bolu Orman Bölge Müdürü Şaban Bıyıklı yangının tamamen kontrol altına alındığını, söndürme ve soğutma çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Özellikle Bolu Valisi Sayın Ahmet Ümit’in büyük desteği ve koordinasyonu ile tüm Kamu Kurum ve Kuruluşlarına ait araç ve personelin yangına müdahalesi ve bölgede yaşayan orman köylülerimizin çabalarının orman yangınının söndürülmesinde büyük rol oynadığını ifade eden Bölge Müdürü Şaban Bıyıklı orman yangınının büyümeden söndürülmesinde desteği olan başta Sayın Valimize, Kamu Kurum ve Kuruluşlarımızın personeline ve orman köylülerimize, katkılarından dolayı özel sektör, sivil toplum kuruluşları ve kulüplere teşekkür etti.

Son günlerde Ülke genelinde yaşanan mevsim normallerinin üzerindeki hava sıcaklıklarının artması ve nem oranının aşırı derecede düşmesi Bolu ilinde de yaşandığını, sıcaklıklarla birlikte nem oranının da düşük seyretmesiyle orman yangını riskinin arttığını belirten Bölge Müdürü Şaban Bıyıklı vatandaşlarımızı daha büyük Yangın Afeti yaşamamamız için, kırsal alanlarda ateş yakılmaması konusunda duyarlı olmalarını, gördükleri orman yangınını ve orman yangınına sebebiyet verenleri ücretsiz ALO 177 Yangın İhbar Hattına ve 112 Acil Çağrı Merkezine bildirmelerini istedi

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 21.05.2022

E-Gazete Arşivi

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız