Yılmaz, MARKA’nın programına katıldı

Düzce İl Sağlık Müdürü Dr.Yasin Yılmaz İl Sağlık Müdürlüğümüzce hazırlanan Ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) tarafından 2020 yılı Ocak-Şubat dönemi için uygulanan teknik destek programı kapsamında destek almaya hak kazanan ‘‘Sağlık Çalışanlarının Zor Hastaya Yaklaşım Becerilerinin Geliştirilmesi Eğitimine’’ katıldı.

Yılmaz, MARKA’nın programına katıldı
5.09.2020 - 09:58

Kurumsal kapasitenin artırılması, yenilikçi çözümlerin geliştirilmesi amacıyla, İl Sağlık Müdürlüğünce hazırlanan “Sağlık Çalışanlarının Zor Hastaya Yaklaşım Becerilerinin Geliştirilmesi” projesi, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) 2020 yılı Ocak –Şubat Dönemi için uygulanan Teknik Destek Programı kapsamında destek almaya hak kazandı.

2-3 Eylül 2020 tarihlerinde ilki gerçekleştirilen eğitim programı Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Konferans Salonunda sosyal mesafe kurallarına uyularak planlamış ve ilk eğitim Dr. Naci Çuhacı tarafından verildi.

Proje ile İlimizde Sağlık Bakanlığına bağlı sağlık tesislerinde görev yapan uzman hekim, pratisyen hekim, diş hekimi, ebe, hemşire, tıbbi sekreter, güvenlik görevlisi ve hasta karşılama personellerinin günlük uygulamalarında hastalara yaklaşım becerilerinin geliştirilmesine yönelik olarak planlanmıştır.

Eğitim içeriğinde sağlık çalışanlarının kendini tanıması, zor hasta/zor insanı tanıma, zor hasta ile iletişimde farkındalığın sağlanması, stres yönetimi ile ilgili teorik anlatım, örneklerle aktarım ve pratik uygulamalar yer almaktadır.

Dr. Yılmaz Projede emeği geçen ve bizlerden desteğini esirgemeyen Doğu Marmara Kalkınma Ajansına, teşekkür etti.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 30.01.2023

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız