Er, krediler 3 ay daha ertelenmeli

İyi Parti İl Başkanı Yunus Özay ER, Ekim ayında geri ödemesi başlayacak olan bu kredilerin ilk ödemelerinin en az 3 ay daha ertelenmesi zaruri görünmektedir.

 Er, krediler 3 ay daha ertelenmeli
11.09.2020 - 12:48

Devletimiz esnafına ve zorda kalan vatandaşına sahip çıkmalı , insanımızı daha fazla borç ve kredi sarmalına sokmamalıdır' dedi.

ER, 'Corona virüsü salgını döneminde  zor durumda kalan vatandaşlar ve işletmeler oldukça yüksek düzeyde kredi kullanmış ve kullanmaya devam etmektedir.

Kullandırılan ilk kredi dikimlerinin 6 ayı geri ödemesiz olan kısmında  geri ödeme zamanı gelirken, salgında görülen artış eğilimi ve salgının ekonomik açıdan olumsuz etkilerinin artarak devam etmesi  gerçek bir sorun olarak gözler önündedir" dedi.

Et, "TL kredi hacmi, 2020’nin 8 aylık döneminde net 615 milyar TL artarken

Kredi paketlerinde öne çıkanlardan biri 1 Nisan’da başvuruları başlayan ve ilk 40 günde 4,5 milyondan fazla vatandaşa toplam 27 milyar TL tahsis edildiği açıklanan “bireysel temel ihtiyaç kredisi” olmuş, bu krediyi kullanan kişi sayısı 7 milyonu aştığı açıklanmıştır

İlk 6 ayı ödemesiz 36 ay vadeli bu kredilerden nisan ayında çekenler için ekimde geri ödeme taksitleri başlıyacaktır.

 

Yine aynı salgın döneminde “işletme kredisi” adı altında kullandırılan  ve toplamı  17 milyar 217 milton TL yi bulan bu kredilerde de 25 bin TL’ye kadar olan İlgili kredilerden de nisanda kullananlar, önümüzdeki ekimde başlayacaktır.

Bununla beraber esnafın durumu ve salgının etkilerinin ekonomiye ağırlaşan etkileri sebebi ile Ekim ayında geri ödemesi başlayacak olan bu kredilerin ilk ödemelerinin en az 3 ay daha ertelenmesi zaruri görünmektedir. Devletimiz esnafına ve zorda kalan vatandaşına sahip çıkmalı , insanımızı daha fazla borç ve kredi sarmalına sokmamalıdır" dedi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız