Kitapları öğrencilerine teslim etti

Düzce Mehmet Zahid Kevseri İmam Hatip Ortaokulu öğretmeni Büşra Baş, Korona pandemisi gölgesinde başlayan yeni eğitim-öğretim yılında öğrencilerinin okula gelememesi nedeniyle kitaplarını tek tek evlerine bıraktı.

Kitapları öğrencilerine teslim etti
12.09.2020 - 12:02

 

Mart ayından bu yana dünya genelinde yaşanan KOVİD-19 pandemisi ülkemizde de eğitim-öğretimin aksamasına ve uzaktan eğitim modeline geçişe sebebiyet verdi.

Bununla birlikte yeni başlayan eğitim-öğretim dönemi beraberinde bir çok soru işaretini getirirken, okullara uzak mesafede yaşayan bazı öğrenciler kitaplarını alabilmekte de sıkıntı yaşamaya başladı.

Düzce Mehmet Zahid Kevseri İmam Hatip Ortaokulu öğretmeni Büşra Baş, pandemiden ötürü evlerinden çıkamayan, yahut sıkıntısı olan öğrencilerinin kitaplarına ulaşması için yollara düşerek yanlarında olduğunu gösterdi.

Aydınpınar, Kirazlı, Musababa, Doğanlı ve Küçük Mehmetler gibi farklı bölgelerde oturan 18 öğrencisinin mağduriyetlerini çözmek için harekete geçen Büşra öğretmen, pandemi kurallarına da uyarak hem kitapları teslim etti hem de veli ve öğrencilerine bilgilendirme de bulundu.

Büşra öğretmen ayrıca uzaktan eğitim noktasında EBA üzerinden yapılacak derslere katılımda bilgisayar ve telefon sorunu yaşayan bir öğrencisine de tablet hediye ederek, öğretmenliğin sadece okulla bağlı kalmadığını bir kez daha göstermiş oldu.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız