315 vatandaşa iş imkanı sağlandı

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğanın "Milli İstihdam Seferberliği" ile başlatmış olduğu nitelikli istihdam çalışmalarına destek vermek amacıyla ; Düzce Belediyesi, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası, Düzce İŞKUR iştirakiyle kurulan, Türkiyede bir İLK olma özelliğini taşıyan Düzce İş Kulübü vatandaşlarımıza çeşitli meslek dallarında iş imkanı sağlamaya devam ediyor.

315 vatandaşa iş imkanı sağlandı
17.09.2020 - 13:08

 

Ülkemizde olduğu gibi gelişmiş ve gelişmekte olan tüm ülkelerin şimdiki ve gelecekteki en öncelikli sorunu olan işsizliği engellemek amacıyla, işsizlik tehdidine karşı istihdam politikaları geliştirerek, kalifiye, aranan elaman ile bu tehdidi ortadan kadırmaya yönelik bir istihdam çalışmasıdır. Bu amaçla hizmet veren Düzce İş Kulübü merkezimize 891 başvuru yapılmış olup, 802' si ile görüşme sağlanmıştır.

 

780 kişi işe yönlendirilmiş,

315 vatandaşımıza çeşitli meslek dallarında iş imkanı sağlanmıştır.

Vatandaşlarımız yeterliliği sağlanan alanlarda işgücüne, istihdama ve ekonomiye destek vermiştir.

İş dünyasının en büyük sorunu olan eğitim almış ama tecrübesiz ve henüz

işe yerleşim sağlayamamış vatandaşlarımızın mesleki deneyim edinmeleri ve teorik eğitimini aldıkları mesleklerde uygulamayı görmesi, çalışma ortamına uyumunun sağlanması amacıyla düzenlenen, mesleki yeterliklerini geliştirebilecekleri ve tecrübe edindikleri " İşbaşı Eğitim Proğramı" na 59 kişi dahil olmuş ve işe başlanması sağlanmıştır.

Sürekli olarak tekrarlanan " İş Kulübü Eğitimleri" ne güncel başvuru sayısı 53' tür. Meslek bilgi merkezi, mesleki yönelim test uygulama birimi,

bireysel görüşme birimi, iş kulübü eğitimi uygulama birimi bölümlerinden oluşan merkezde; özgeçmiş hazırlama, iş arama teknikleri, doğru işçiyle doğru işi buluşturma konularında da katılımcılara eğitim verilmektedir.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız