2 Bin metre kolektör hattı döşendi

Düzce Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü bir ay gibi kısa bir sürede 3 büyük mahallenin ana hat kolektör hattını tamamlayarak, 3 yılda yapılamayanı bir aya sığdırdı.

2 Bin metre kolektör hattı döşendi
29.09.2020 - 13:24

 Aydınpınar Caddesi, Konuralp ve Orhangazi mahallelerine 2 Bin metre kolektör hattı döşendi.

Vatandaşların talepleri doğrultusunda Belediye bünyesindeki müdürlüklerle hizmet ve çalışma planı çıkardıklarını söyleyen Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “ Kanalizasyon ve içme suyu hattı çalışmaları hızlı ve başarılı bir şekilde ilerliyor. Geldiğimiz günden bu yana vatandaşlarımızın talepleri üzerinden acil ihtiyaçların karşılanması noktasında çözüm odaklı hizmet anlayışı ile çalışmalarımıza yön veriyoruz. Bu kapsamda 1 aylık bir süre içinde Aydınpınar Caddesi, Konuralp ve Orhangazi mahallelerinde 2 bin metre kolektör hattını tamamladık. Bundan sonraki süreçte vatandaşlarımızın ana hatta bağlantı yapılması için müracaat etmelerini istiyoruz. Vatandaşlarımızı fosseptik çukurlarından kurtarıyoruz” ifadelerinde bulundu.

 

1500 METRE İÇME SUYU HATTI DÖŞEDİK

Su ve Kanalizasyon Müdürlüğünün 4 ekip ile 24 saat esasına göre sahada olduğunun altını çizen Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 3 yıldır vatandaşlardan gelen kanalizasyon ve içme suyu hattı taleplerini hızla yerine getirdiklerini kaydetti. Su tamir ekibinin gece yarısı bile olsa anında müdahale ettiklerini belirten Başkan Özlü, “ Gelen kanalizasyon ve içme suyu taleplerini tespit ve analizini yaptık. 1500 metre içme suyu ana hattını döşedik. Kanalizasyon ve içme suyu ana hat çalışmaları ile aynı zamanda çevre sorununu da en aza indirmiş oluyoruz” dedi.

Başkan Özlü, İller Bankasındaki içme suyu ve kanalizasyon alt yapısı projelendirilmesinin tamamlanmasının ardından Düzce’nin bu konuda hiçbir sıkıntısı kalmayacağını da sözlerine ekledi.

 

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 19.05.2022

E-Gazete Arşivi

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız