186 milyon lira kaynak aktarıldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bin 3 Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma (SYD) Vakfına 186,8 milyon TL kaynak aktardıklarını açıkladı.

186 milyon lira kaynak aktarıldı
3.10.2020 - 14:59

Bakan Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, 81 ilde ve ilçelerde bulunan sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına, sosyal yardım faaliyetlerini yürütebilmeleri için her ay düzenli olarak 'periyodik pay' adı altında kaynak aktarımında bulunduklarını hatırlattı.

Selçuk, ekim ayına ilişkin bilgi vererek, 1003 sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına 186,8 milyon TL kaynak aktardıklarını kaydetti. İhtiyaç sahiplerine yapılan yardımların yanı sıra salgın dolayısıyla 'dönemsel muhtaçlık' kriterleri taşıyan kişilere de yardımda bulunduklarını belirten Bakan Selçuk, aktarılan kaynakla hem sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarının mali imkanlarını güçlendirdiklerini hem de vatandaşın ihtiyaçlarına daha hızlı ve etkin yanıt verdiklerini vurguladı.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 19.05.2022

E-Gazete Arşivi

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız