Hedef 3 milyon maske üretimi

Hedef 3 milyon maske üretimi
5.10.2020 - 17:27

Düzce Belediyesi, Koronavirüs salgınının başladığı günden itibaren başladığı maske üretimine devam ediyor. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, maske üretiminde yeni hedefin 3 Milyon’a yükseltildiğini açıkladı.

Yeni tip koronavirüs salgının tüm dünyayı etkilemesinin ardından üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmek için maske üretimine başlayan Düzce Belediyesi rekora koşuyor.  Kültür Merkezinde BELMEK koordinasyonunda belediye personeli ve öz kaynakları ile maske üretimine başlayan Düzce Belediyesinin üretimde yeni hedefi 3 Milyon olarak belirlendi. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün girişimleri ile son olarak Gaziantep’ten 1 Milyon maske için kumaş geldi.

 

GÜNDE 25 BİN MASKE

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün talimatıyla başlayan üretim seferberliği kapsamında 65 personel ile her gün 25 bin maske üretiliyor. Ekim ayına kadar 2 Milyonun üzerinde maskeyi muhtarlıklar aracılığıyla Düzcelilere dağıtan Düzce Belediyesi, il kurum, kuruluş ve STK temsilciliklerine de maske dağıtımı yapıyor.

 

BELEDİYE PERSONELİMİZE TEŞEKKÜR EDERİM

Pandemi sürecinde maske kullanımının virüsün yayılmasının önlenmesinde önemli yeri olduğuna dikkat çeken Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “Koronavirüsün ortaya çıkmasının ardından maske üretimi için belediye olarak elimizi taşın altına koyduk. Maske üretiminde hedefimizi 3 milyon adete çıkardık. Bu süreçte özveri ile çalışan, sürekli üretim yaparak Düzcelilere maske dağıtmamızı sağlayan belediye personelimize teşekkür ediyorum. Vatandaşlarımızın da bu süreçte maske kullanımına, sosyal mesafe ve temizlik kurallarına özen göstermelerinin hayati öneme sahip olduğunu bilmelerini istiyorum” ifadelerinde bulundu.

 

HERKES MASKE ALABİLİR

Kültür Merkezinde bulunan maske üretim tesisinde çalışmalar devam ederken BELMEK’ten yapılan açıklamada vatandaşların Kültür Merkezine gelerek ücretsiz bir şekilde maske temin edebileceği, merkeze gelme şansı olmayan ve hastalara da muhtarlıklar aracılığı ile maske ulaştırılacağı belirtildi.