Düzce sanayinin göz bebeği

Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, Düzcede ziyaretlerde bulundu.

Düzce sanayinin göz bebeği
10.10.2020 - 13:59

Büyükdede, programına Belediye Başkanı Faruk Özlü'yü ziyaret ederek, başladı. İkili, Düzce’nin sanayi altyapısı ve yatırımcı olanaklarının iyileştirilmesi konusunu görüştü.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce’nin her alanda büyük bir atılım gerçekleştirmesi amacıyla fırsat yaratmaya ve var olan imkanları en iyi şekilde değerlendirmeye devam ediyor. Bir dizi toplantıya katılmak üzere Düzce’ye gelen Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede’yi makamında misafir eden Başkan Özlü, yaptığı açıklamada Düzce’de sanayi yatırımlarını teşvik edecek ortamların hazırlanması konusunda önemli girişimlerin olduğunu belirtti.

 

“PLANSIZ SANAYİLEŞME OLMAYACAK”

Özlü, OSB alanlarının genişletilmesi konusundan söz ederek şöyle konuştu: “Değerli Bakan Yardımcımızın ziyareti bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Kendisi gerçekten sanayicidir. Bilişim Vadisinde birlikte çalışmıştık. 1. OSB’nin genişleme talebi var. Kendilerine arz edeceğiz. Plansız sanayileşme olmaması için istişarelerde bulunacağız.”

Ziyaret hakkında görüşlerini dile getiren Bakan Yardımcısı Büyükdede de, “Bakanımızın bizde özel bir yeri var. Gecikmiş bir ziyaret gerçekleştirdik. Bakanımızın bize yaptığı önderlik ile görevimize devam ediyoruz. Düzce sanayimizin göz bebeği olacak alanlardan bir tanesi. Halen daha göz bebeği durumunda. Ama çok daha gelişebilecek bir alan. Marmara bölgesinin çevresini altın halka gibi görüyorum. O halkanın bir tanesi de Düzce. Düzce'nin zaten belli bir gelişmişliği var ama çok daha gelişmeye namzet bir alanımız. Teknolojik olarak büyütmemiz gereken bir alanımız. Diğer taraftan da çok önemli tarım alanımız. Hepsini bir dengede tutmak zaruretimiz var. Şehir planlamasını ona göre düzenlemek Belediyelerimizin bu yönde bu geleceğe şehirlerimizi hazırlamak gibi bir görevimiz var” diye konuştu.

 

TÜRKİYE VİZYON KONFERANSLARI KİTABI”NI HEDİYE ETTİ

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede’ye Düzce’nin ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye Vizyon Konferansları katılımcılarının konuşmalarını içeren “Türkiye İçin Bir Vizyon Tasarımı” kitabını hediye ederek; “Türkiye vizyon konferansları düzenledik. İşadamları, siyasetçiler ve gazeteciler konuğumuz oldu. Biz de bu konferanslardaki konuşmacıların konuşmalarını kitap haline getirdik. Size de takdim etmek istedim” dedi.

Daha sonra Düzce Valisi Cevdet Atay'ı makamında ziyaret eden Büyükdede, daha sonra Vali Atay ve Belediye Başkanı Özlü ile 2. Organize Sanayi Bölgesinde kurulu Düzce Cam Fabrikası'nı gezdi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 28.01.2023

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız