Bölgenin en kapsamlı tesisine sahibiz

Düzce Belediye Meclisi AK Parti Grubu üyeleri, Düzce Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Bakımevini ziyaret etti.

Bölgenin en kapsamlı tesisine sahibiz
14.10.2020 - 12:29

 

Heyet, Başkan Yardımcısı Dr. Cengiz Tuncer, Veteriner İşleri Müdürü Nurettin Özcan, Veteriner Ayşegül Aydın’dan tesis ile ilgili bilgiler aldı.

Ziyaret ile ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti Grubu Başkanı Hasan Günden, “Sağolsunlar, bizleri en iyi şekilde ağırladılar, bilgilendirdiler. 2019 yılında eksiklikleri tamamlanarak faaliyete geçen Sokak hayvanları rehabilitasyon merkezimiz yaklaşık 16 bin m2 alana kurulu. Düzce olarak; deneyimli veteriner hekimlerimiz, teknisyenlerimiz, personelimiz ile, ameliyathanesi, röntgen cihazı, tedavi ve bakım üniteleri ile yaklaşık 600 hayvanı barındırabilecek kapasitede bölgenin en kapsamlı tesisine sahibiz.

Şu anda tesiste yaklaşık 250 civarında çok çeşitli cinsten sokak hayvanı var. Günde ortalama 20 civarında sokak hayvanı tesisimize getiriliyor, veteriner hekimlerimiz, teknisyenlerimiz tarafından yaklaşık 21 gün süre içerisinde tedavisi, rehabilitasyonu, bakımı yapılıp kayıt altına alınarak doğal ortamına bırakılıyor.

Vatandaşlarımız diledikleri zaman bu modern tesisimizi gezebilir. Tavsiye ederim, özellikle çocuklarımız çok sevecektir. Ailecek bir hafta sonu vakit geçirilecek çok güzel bir alan. Ayrıca, evlerinde, bahçelerinde bakmak üzere her yaşta ve cinste, hepsi birbirinden bu sevimli dostlardan ufak bir prosedürden sonra sahiplenebilirler.

Bu güzel tesisi Düzce’mize kazandıran Bakanımız, Belediye Başkanımız Dr. Faruk Özlü’ ye, Milletvekillerimize, emeği geçen herkese, tesiste çalışan tüm personelimize buradan AK Parti Belediye Meclis grubumuz adına teşekkürlerimizi sunuyorum. Sağ olsunlar” ifadelerini kullandı.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 17.05.2022

E-Gazete Arşivi

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız