Yanan ormanlık alan ağaçlandırılacak

Bolu İli Dörtdivan ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangının ardından bölgenin ağaçlandırılması için çalışmalar başlatıldı.

Yanan ormanlık alan ağaçlandırılacak
15.10.2020 - 14:05

 

Dörtdivan ilçesi Köroğlu Dağları Ortaköy mevkiinde 27 Eylül'de çıkan, ekiplerin havadan ve karadan müdahalesiyle söndürülen yangında geniş bir alan zarar gördü. Bölgenin ağaçlandırılması için harekete geçen Bolu Orman Bölge Müdürlüğü, ekipler tarafından yapılan incelemelerin ardından iş makineleriyle çalışmaların başlatıldığını, yanan alanda yolların iş makineleriyle açılmasının ardından yanan ağaçların temizlenmesi için çalışmaların başlatıldığı belirtildi.

Yanan alanın yeşillendirilmesi için gerekli ortamın sağlanmasının ardından 2021 yılının bahar aylarında ağaçlandırma çalışmalarının yapılacağı ve ağaçlandırma çalışmalarının 2021 yılının sonbaharında tamamlanmasının hedeflendiği bildirildi.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız