İGM Başkanı Günal çalışmaları takip etti

Düzce İl Genel Meclis Başkanı Çiğdem Günal, İl Genel Meclis Üyeleri ile birlikte Düzce Melensu Park mevkiinde çalışmaları devam eden “Trafik Çocuk Eğitim Merkezi”nin çevre düzenlemesi çalışmalarını yerinde inceledi.

İGM Başkanı Günal çalışmaları takip etti
17.10.2020 - 14:41

 

Okul öncesi çocuklar ile ilk ve ortaöğretim öğrencilerine derslerde öğrendikleri teorik trafik bilgilerini uygulama fırsatı vermek, okul dışında her an karşı karşıya kalınan trafik ortamını parklarda gerçekleştirerek trafik kurallarına uygun davranış kazandırılmak ve böylece trafik kültürünün oluşmasına ve trafik kazalarının en aza indirilmesine yardımcı olmak amacıyla yapılan merkezde, ayrıca; deprem simülasyon odası, itfaiye odası, ilk yardım (sağlık) odası ve sıfır atık odası da yer alacak. Alanda çocuklara; trafik eğitiminin yanı sıra olası afet ve acil durumlarda ne yapılması gerektiğine ilişkin eğitimler de verilecek.

Bu kapsamda; 10 bin metrekarelik açık alanda trafik eğitim pisti, 800 metrekarelik kapalı alanda; trafik eğitim odası, deprem simülasyon odası, itfaiye odası, ilk yardım (sağlık) odası ve sıfır atık odası yapımı sürüyor.

Pist kısmının yapımı; Düzce İl Özel idaresi tarafından (trafik eğitim amfisi, çelik yapı üst geçit, benzin istasyonu, kısa süreli mini alıştırma alanı, bisiklet yolu, bisiklet park yeri, köprülü yonca ve 2 adet otobüs durağı), bina kısmının yapımı ise Düzce Belediye Başkanlığı (trafik eğitim odası, deprem simülasyon odası, itfaiye odası, ilk yardım (sağlık) odası ve sıfır atık odası) tarafından gerçekleştiriliyor. Çalışmaların 30 Ekim’de tamamlanması hedefleniyor.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız