Düzceye İlk Defa Küresel Öğretmen Ödülü

Eğitim Nobeli olarak bilinen Global Teacher Awardsda (Küresel Öğretmen Ödülleri) 110 ülkenin öğretmenleri arasından yapılan seçimle gerçekleştirilmiş olup, Türkiyeden sadece 5 öğretmen ödüle layık görülmüştür.

Düzceye İlk Defa Küresel Öğretmen Ödülü
22.10.2020 - 12:38

Eğitimde fark yaratan projeleriyle İlimiz Çilimli Anaokulu Müdürü Nuray Eran Türedi Küresel Öğretmen Ödülü'ne layık görüldü. Düzce'ye ilk defa Küresel Öğretmen Ödülü kazandırıldı.

2016 yılından beri Hindistan merkezli AKS Education isimli kuruluş tarafından okul yöneticilerine ve öğretmenlere yönelik düzenlenen bir ödül programı olan Global Teacher Awards, bu yıl 3'üncü kez dünyanın 110 ülkesinde eğitimde fark yaratan çalışmalarıyla başarı gösteren öğretmenler için 'Küresel Öğretmen' ödülü veriyor. Ödül töreni bu yıl çevirim içi olarak 22 Kasım'da yapılacak.

Nuray Eran Türedi  Düzce ili Çilimli Anaokulu müdürü olarak görev yaparken özellikle Mevsimlik Fındık Tarımında Çocuk İşçiliğinin önlenmesi başta olmak üzere; ILO (Uluslararası Çalışma Örgütü), UNESCO, Erasmus, UNICEF gibi uluslararası örgütlerle paydaş olarak yürüttüğü projelerle (Çocuk Dostu Şehir Çilimli, Su+Çocuk=Yaşam) başta Çilimli ilçesi ve Düzce ili olmak üzere ülke adına eğitimde fark yaratan projeleri ile gündeme getirdiği için bu ödüle layık görülmüştür.

.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 19.05.2022

E-Gazete Arşivi

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız