Bağış konusunda duyarlı olalım

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Bağış konusunda duyarlı olalım
2.11.2020 - 12:55

ÇOCUKLUK çağındaki kanser vakaları arasında en yaygın olan löseminin; en sık, çocukluk çağında 2-5 yaşlarında rastlanmasına rağmen yetişkinlerde de görüldüğünü ifade eden Çakar, toplumu bilinçlendirmek adına löseminin bir kan kanseri olduğunun, iyi tedavi ve moral desteğiyle birlikte lösemili kişilerin sağlıklarına kavuştuklarının hiçbir zaman unutulmaması gerektiğini vurguladı.

Çakar, “Löseminin nedenleri tam olarak aydınlatılmamış olsa da; radyasyon, böcek ilaçları gibi kimyasal maddeler, fast food gıdalar, kolalı, gazlı, boyalı, suni şekerli, GDO’lu kanserojen ve kimyasal katkılı tüm gıdalar ve bazı kalıtsal hastalıklar ile bazı viral hastalıkların lösemiye neden oldukları, gerçekleştirilen çalışmalarla gösterilmiştir. Sağlıklı bir yaşam için ebeveynlerden eğitimcilere, çiftçilerden doktoruna kadar herkesin üzerine düşen görevi laikiyle yerine getirmesi gerekiyor. Düzce Üniversitesi olarak; bu hastalıkla mücadelede farkındalığı artırmanın önemli olduğunu düşünüyor, herkesi kan ve kök hücre bağışı konusunda duyarlı olmaya davet ediyor, tüm lösemili çocuklarımıza ve hastalarımıza acil şifalar diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız