Yok böyle bir şey!

Düzce Milletvekili Fahri Çakır, CHP 26. Dönem Milletvekili Haluk Pekşen’in ortaya attığı “Torba yasa TBMM’den geçiyor! Kocaeli, Erzincan ve Düzce’de araç lastiği yakarak elektrik üretilecek” iddiaları ile ilgili Düzce Postası’na özel açıklamalarda bulundu.

Yok böyle bir şey!
2.11.2020 - 18:51

 

Aynı zamanda TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Başkanvekili olan Çakır, “Kesinlikle böyle bir şey yok” dedi.

Komisyondaki torba kanun içindeki Enerji Piyasası Kanunu üzerinde yapılan görüşmeler sırasında, yenilenebilir enerji tarafından konunun ele alındığını anlatan Çakır, “Bununla alakalı lastikleri ne kadar süre elde tutarız, ne kadar sürede doğada yok olur üzerine konuşmalar yapıldı. Yakarak yok etme konusu kesinlikle gündeme gelmedi. Bununla ilgili herhangi bir şehir, bölge de konuşulmadı. Lastiklerin geri dönüşümü olabiliyorsa tabi ki olmalı. Bu konuşmaya, görüşmeye açık bir konu. Ancak yakılarak geri dönüştürülmesi diye bir şey yok. Olursa nerede olur konusunda da bir görüşme yapılmadı. Komisyona madde olarak da gelmedi. Kanun teklifi de yok. İhtiyaç da yok. Olursa böyle bir şeye karşı çıkmamak mümkün değil. Ancak nasıl dönüştürülebilire kafa yormamak da mümkün değil. Böyle bir şekilde olması kanun tekniği açısından da mümkün değil” ifadelerini kullandı.

 

ÖZLÜ DE YALANLADI

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü de konuyla ilgili Düzce Postası’na konuştu. Özlü, “Böyle bir yasa tasarısı TBMM Sanayi Komisyonunda görüşülmüş. Ancak hiçbir il ismi zikredilmemiş. Düzce de yok. Düzce’nin de ismi yasada yok yani” ifadelerini kullandı.

(Haber: Çiğdem Diger)

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 21.05.2022

E-Gazete Arşivi

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız