Ağız Diş Sağlığı Merkezi açıldı

Ağız Diş Sağlığı Merkezi açıldı
3.11.2020 - 11:30

1 Aralık 2019 tarihinde Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve 11 Mart 2020 tarihinde ülkemizde de ilk vakası tespit edilen Covid-19 Pandemisi sebebiyle Sağlık Bakanlığı bünyesinde oluşturulan Bilim Kurulu tavsiyeleri doğrultusunda ülke genelinde bazı tedbirler alınmış ve uygulanmaya başlanmıştı. Alınan önlemler kapsamında ülke genelinde hizmet vermekte olan ağız diş sağlığı hizmeti veren kurumlar, yüksek riskli birimler olması sebebiyle tedavi işlemleri ve randevular Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen acil durumlar dışında durdurulmuştu. Bu kapsamda Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi bünyesinde de Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği plan doğrultusunda acil müdahale gerektiren durumlar dışında işlem yapılmamaktaydı.

Düzce Valiliği, Düzce İl Sağlık Müdürlüğü ve Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimliği tarafından yapılan değerlendirmeler neticesinde, 2 Kasım 2020 tarihinde Düzce Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde COVİD-19 pandemisi sebebiyle kapatılan MHRS randevularının açılmasına karar verilmiş olup, her hasta arasında 1 (bir) saat olacak şekilde MHRS randevularının açılması planlandı.

Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan “Covid-19 Pandemisinde Normalleşme Döneminde Sağlık Kurumlarında Çalışma Rehberi”nde yer alan “1-3 ünitin yer aldığı tedavi birimlerinde sadece tek ünit aktif olarak kullanılacak şekilde hizmet verilmelidir” maddesi gereğince, her klinikte tek hekim çalışacak şekilde planlama yapılmış olup, yine aynı rehberin “Diş Hekimliği Uygulamalarındaki Acil ve Zorunlu Hizmetler” kapsamına giren işlemler, alınan randevular doğrultusunda 2 Kasım 2020 tarihinden itibaren gerçekleştirilmeye başlanacak.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız