Güçlerini birleştiriyorlar

Güçlerini birleştiriyorlar
10.11.2020 - 13:07

Almanya merkezli SIMONA Grubu, MT Plastik’in yüzde 70’ini satın almak üzere hisse satın alım sözleşmesi imzaladı. 2007 yılında kurulan MT Plastik, dijital baskı, reklam ve yapı mühendisliği sektörleri için köpük PVC levha üretiminde uzmanlaşmıştır. Türkiye’de pazar lideri olan şirket, üretiminin yüzde 60’dan fazlasını temel olarak Avrupa’ya ihraç etmekte.

Düzce TSO Üyesi, MT Plastik’ten konuyla ilgili yapılan açıklamada; “MT Plastik A.Ş. olarak, Alman Simona Ag ile bir ortaklık anlaşması yaptık. Bugün imzalanan anlaşmaya göre, Simona Ag halen Almanya'nın Kirn şehrinde sürdürdüğü PVC levha üretimini sonlandırarak tüm üretim hatlarını Düzce'ye taşıyacak. Dolayısı ile mevcut üretim kapasitemiz yüzde 250 oranında artmış oluyor. Kapasite birleşmesi ile MT Plastik A.Ş., dünyada sektörünün en büyük firması ünvanını da elde etmiş oluyor. Çok kısa süre sonra Simona Ag'nin tüm dünyadaki müşterilerine ihracat Düzce'den yapılacak. Düzce'ye ve Türkiye'mize hayırlı olmasını diliyoruz” ifadelerine yer verildi.

Hisse devriyle alakalı olarak konuşan Düzce TSO Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, “Üyemiz MT Plastik A.Ş, bu birleşme ile hem ilimizin istihdamına hem de katma değerine önemli ölçüde katkı sağlayacak. Kendilerini bu önemli başarı dolayısıyla tebrik ediyor, ülkemizin 2023 vizyonuna katkı sağlayan tüm sanayicilerimizin her zaman yanlarında olduğumuzu da bir kez daha ifade etmek istiyorum” dedi.

Büyüme vizyonu ile yapılan bu uzun vadeli stratejik ortaklıkla beraber MT Plastik dünyanın en büyük PVC köpük üreticisi haline geleceği belirtilirken, işlemin Rekabet Kurulu Onayı sonrası 1 Ocak 2021’de tamamlanması planlanıyor.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız