STK’lar Yiğit Bebek için harekete geçti

STK’lar Yiğit Bebek için harekete geçti
10.11.2020 - 13:14

SMA Tip 1 hastası 14 aylık Muhammet Yiğit Tezcan’ın tedavi masraflarının karşılanabilmesi amacıyla yurt genelinde başlatılmış olan yardım kampanyasının Sivil Toplum Kuruluşlarıyla birlikte basın lansmanı Düzce Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirildi.

Gerçekleştirilen basın lansmanına; Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Düzce Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mustafa Kayıkçı, Düzce Kent Konseyi Başkanı Ali Dilber, MUSİAD Başkanı Vefa Pehlivan ve Muhammet Yiğit Tezcan’ın babası Fikri Tezcan katılım sağladı.

Düzce Sivil Toplum kuruluşları adına açıklamayı Düzce Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mustafa Kayıkçı yaptı. Açıklama şöyle: “Değerli basın mensuplarımız; bugün burada Muhammet Yiğit bebeğimiz için bir araya geldik. Evladımız tedavisi çok zor olan SMA tip 1 hastalığına yakalandı ve ailesi evladımızın tedavisinin gerçekleşmesi için her yolu deniyor. Daha önce de birçok kampanya başlatılmıştı. Şimdi Düzce’deki tüm sivil toplum kuruluşları olarak bir araya geldik ve ülke geneline kampanyamızı yayıyoruz.  Bir can kurtarmak tüm insanlığı kurtarmaktır düsturuyla çıktığımız bu yolda; Muhammet Yiğit Tezcan evladımızın SMA tip 1 tedavisine yardımcı olmak isteyen duyarlı vatandaşlarımız;

YAPI KREDİ BANKASI

Fikri Tezcan

Tr 53 0006 7010 0000 0074 0600 02

Tr 19 0006 4000 0014 3201 9477 92

Tr 27 0001 0016 7660 2012 6450 04 nolu hesapları kullanabilirler.”

14 aylık bebek Muhammet Yiğit Tezcan’ın babası Fikri Tezcan; “Evladım Yiğit dünyada ölüm oranının en yüksek olduğu SMA tip 1 hastalığıyla dünyaya geldi. Gen tedavisi için Amerika’ya götürmek istiyoruz. Bu konuda maddi gücümüz yetmediği için başkanlarımızdan yardım istedik. Bu konuda desteğe ihtiyacımız var. Herkesin desteğini bekliyoruz. Gerekli görüşmeleri yaptık ama maalesef dışarıdan hastayı şuan da sadece ABD kabul ediyor. Zaman kısalıyor. Ülkemize ilacın gelip gelmeyeceğini bilemiyoruz ama bizim zamanımız çok kalmadı ve evladımızın göz göre göre ölmesine razı olmak istemiyoruz. Yiğit SMA adında bir hesap açtık. Gerekli tüm bilgiler ve evraklar orada yer alıyor. Para tamamlandığı taktirde çocuğumuzu tedavi için ABD’ye götüreceğiz inşallah. Bütün insanlığı kampanyaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 24.09.2022

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız