Korona kol geziyor

Korona kol geziyor
11.11.2020 - 18:03

Düzce’de korona virüs vakalarında büyük artış yaşandığı iddiaları ayyuka çıktı.

Hastanelerde doktor ve yatak sıkıntısı olduğu, yoğun bakımların tamamen dolduğu yönündeki söylentiler yayılırken, Düzce Postası’na konuşan İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz bunları yalanladı.

Yılmaz, “Hastanede servis ya da yatakla alakalı bir sıkıntı yok. Yoğun bakım hastası il dışından bize de gelir, bizden il dışına da gider. O durum anlık değişiyor. Hastanın iyileşmesi veya vefat etmesi ile alakalı. Şu anda bir sıkıntı yok.Elektrikle ilgili bir sıkıntı oldu. Hastaları farklı yerlere transfer etmek zorunda kaldık. Ama tekrar onların çoğunu geri aldık zaten.

Hastanın yoğun bakıma girip girmeyeceğine doktor karar verir. Bazı hasta yakınları, hastalarına kendileri bakmak istemedikleri için yoğun bakıma yatırmaya çalışıyor.Solunum cihazı ile ilgili de bir sıkıntımız yok. Yeni cihazlar geldi” dedi.

Bir süre önce korona virüse yakalanan ve kendi sağlık durumu ile ilgili de bilgiler veren Yılmaz, hastaneden yeni çıktığını ve evde dinlendiğini ifade etti.

Öte yandan Düzce’de günlük test sayısının 1000’lere ulaştığı öğrenildi. Pozitif çıkan hastaların birçoğunun evlerinde karantinaya alındıkları bildirilirken, bazı hastaların evlerinde durmadıkları ve canlı bomba gibi sokaklarda dolaştıkları iddia ediliyor.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Yorumlar (2)

 • Covıd-19 Acil
  Covıd-19 Acil
  12.11.2020 09:42

  Bir günde 400 ün üzerinde pozitif vaka çıktığı söyleniyor.

 • Yakup arslan
  Yakup arslan
  12.11.2020 07:53

  Allah yardımcımız olsun ben şu günlerde covid 19 un ilimizde ne durumdA olduğunun farkındayım bence Düzcede günlük sayıları paylaşmalı ve sağlık çalışanları bu dönemde daha hassas olmalı tabiki insanların bu dönemde daha fazla uyarılması lazım giden gider kalan sağlar bizimdir mantığından bir an önce vazgecilmeli

E-Gazete

 • 21.05.2022

E-Gazete Arşivi

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız