Geri adım atmaya davet ediyoruz

Geri adım atmaya davet ediyoruz
14.11.2020 - 11:56

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, Düzce Belediyesi’nin son meclis toplantısında alınan zam kararlarının, özellikle salgın hastalık sürecinde ve aynı zamanda oldukça zor ekonomik koşullar içerisinde geçinmeye çalışan Düzcelilerin hayatını daha da zorlaştıracağını belirtti.

Er, “Meclis öncesi meclis üyelerimiz ve İYİ Parti İl Başkanlığı olarak belediyemizce tahsil edilecek vergi ve harçlara kanunen zaruri olan artışlar yapılsa bile, hizmetlere zam yapılmaması doğru olacaktı. Yapılacak zamların, zaruri şartlar sebebi ile yapılması elzem olan kalemlerde ise zam oranının TÜİK tarafından açıklanan yıllık enflasyon oranı olan yaklaşık yüzde 11’i aşmaması gerektiğini belirtmiştik.  Meclis üyelerimiz ilgili oylamada da bu yönde hareket etti.

Bununla beraber muhalif partilerin tüm itirazlarına rağmen suya yapılan yüzde 22’den fazla zam, fen işleri hizmetlerine yapılan yüzde 20 zam, mezarlıklar müdürlüğü hizmetlerine yapılan yüzde 29’un üzerindeki zam, emlak ve istimlak hizmetlerinde yapılan yüzde 14’ün üzerinde zam, yazı işleri müdürlüğü hizmetlerinde yapılan yüzde 16 zam ve bu zamlarda çevre illerde yapılan zam uygulamalarının baz alındığının AK Parti yetkili meclis üyelerince ifadesi, hane halkının mevcut ekonomik koşulları göz önüne alındığında makul bir tavır, halka yönelik bir adım olarak görülmemektedir” dedi.

Er, “Sosyal belediyecilik anlayışı ile yola çıkan bir siyasi hareketin son 2 yılda özellikle su gibi önemli ve hayati bir gereksinime sahip bir kaleme yapmış olduğu fahiş zam, yaşam koşullarının zorluğundan kopuşun bir göstergesi olarak algılanmaktadır. Halka mesafeli, halkın sıkıntılarından uzak politikaların karşısında durmaya devam edeceğiz. Bu yapılan son zamlarda daha zaman varken belediye yetkililerini aklıselime ve fahiş zamlardan geri adım atmaya davet ediyoruz. Yazıktır bu millete!!! Allah, ücretlerine zam alırken yıllık enflasyon baz alınan ama kullandığı mal ve hizmetlere zam yapılırken fahiş zam rakamları ile karşı karşıya kalan Düzceli hemşehrilerimizin yardımcısı olsun. Eski Hazine ve Maliye Bakanımızın da dediği gibi Allah sonumuzu hayreylesin” dedi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız