Bu topraklardan çıkan marka

Çiftçilerle el ele vererek tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği, arıcılık ve tıbbi mantar ekimi faaliyetleriyle ülkemiz adına örnek kalkınma modeli geliştiren Düzce Üniversitesi, tescilli ürünlerini satışa sundu.

Bu topraklardan çıkan marka
14.11.2020 - 13:36

Düzce Üniversitesi, ihtisaslaşma çalışmaları kapsamında önemli bir başarıya imza attı. Düzce çiftçileri tarafından hammaddesi üretilen, Düzce Üniversitesi tarafından Ar-ge ve üretim faaliyetleri yürütülen ve Düzce’li işadamları tarafından kurulan firma tarafından pazarlaması yapılacak olan ürünler, Düzce Üniversitesi hologramı ile satışa çıkarıldı.

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar, “İhtisaslaşma programı kapsamında bitkisel tabanlı sağlık destek ürünleri olarak üniversitemiz adına tescillediğimiz dört markamızı bölgemiz girişimcilerine bu yılbaşında lisanslanmıştık. Ülkemizde ilk olan bu marka tescili ile tarlada üretimden nihai üreticiye kalkınmada tüm değer zinciri tamamlanmış oldu” dedi.

Yaşadığı mutluluğu ifade eden Çakar, “Bölgemizden 55 ortak ile kurulan Formlife firması bizim herbinya markamız ile bölgemiz çiftçilerinin ham maddesini ürettiği ve Ar-Ge’sini üniversitemizin yaptığı ilk ürünlerini üretti ve satışa sundu. Bu gurur hepimizin. Emeği geçenlere gönülden teşekkürler!” ifadelerini kullandı.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız