Cenazeler kimsesiz kaldı

Hastalık kapma endişesi ve 30 kişi sınırlaması nedeniyle defin törenleri çok az sayıda katılımla gerçekleşiyor.

Cenazeler kimsesiz kaldı
2.12.2020 - 18:05

CORONA virüs salgını nedeniyle, her gün insanlar hayatını kaybediyor. Salgının hızla yayıldığı Düzce’de de vefat sayılarındaki artışın önü kesilemedi.

Her gün gelen vefat haberleri büyük bir üzüntüye ve korkuya neden oluyor. Kalabalıkları önlemek için cenaze anonslarının yasaklanmasının ardından, alınan son kararla birlikte cenazelere katılım sınırlaması da getirildi.

Hastalık kapma endişesinin de eklenmesi ile defin işlemleri az sayıda kişi ile gerçekleştiriliyor.

Düzce’de geçtiğimiz günlerde korona virüs nedeniyle hayatını kaybeden Güneş Fırat da koronavirüs önlemlerine uygun olarak Şehitlik Camii önünde düzenlenen cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurlandı.

Düzce’nin en eski nalburlarından olan ve çevresinde sevilen, sayılan Güneş Fırat, Şehir Mezarlığı’nda az sayıda yakınının katılımı ile defnedildi. Güneş Fırat’ın kardeşi Seçkin Fırat cenaze törenine katılamadı.

Güneş Fırat’ın cenaze törenini fotoğraflayan Nuri Çetin’in sosyal medya üzerinden yaptığı şu paylaşım genel durumu özetledi: “Bugün; evinin önünde helallik alınamadan, musalla taşına bile konulmadan, Büyük Cami’de, Cedidiye’de büyük cemaatlerle namazı kılınamadan, mezarına toprak bile atamadan ebediyete uğurladık Güneş Fırat ağabeyimizi. Çok üzgünüm... Muhterem Güneş Fırat ağabeyimize Allah’tan rahmetler, aile efradına ve yakınlarına sabırlar diliyorum. Mekanı cennet olsun.”

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 24.09.2022

E-Gazete Arşivi

Resmi İlanlar

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız