Elif İnce ziyaret edildi

CHP Düzce İl Kadın Kolları, “Damar Görüntüleme Cihazı” tasarlayan öğrenci Elif İnceyi ziyaret etti.

Elif İnce ziyaret edildi
23.12.2020 - 13:39

Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümü hazırlık sınıfı öğrencisi Düzce’li Elif İnce, bir süredir kanser tedavisi görmekte olan babasının damarlarının incelmesi sebebi ile sağlık ekiplerinin enjeksiyon yapılmakta zorluk yaşadıklarını fark ederek bir “Damar Görüntüleme Cihazı” tasarladı.

Fikrini geliştirmek amacı ile Düzce Bilim ve Sanat Merkezi’nde fizik öğretmeni olan Adem Akkuş’un desteği ile tasarladığı cihazı geliştirdi. Web kamerasının ucuna kızılötesi filtre yerleştirerek görüntüyü algılamayı başardıklarını anlatan İnce, şimdiki hedeflerinin cihazı geliştirerek gözlük haline getirmek olduğunu ve bu sayede sağlık personellerinin enjeksiyon uygulamalarında işlerini kolaylaştırmak istediklerini ifade etti.

CHP Düzce Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Devrim Köroğlu,  İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Özlem Akyıldız, Merkez İlçe Sekreteri İsmail Köroğlu ve Merkez İlçe Yöneticisi Özkan Özçelik Elif İnce’yi ziyaret etti.

Elif’in bu buluşunun ilk olmadığını ifade eden CHP Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Devrim Köroğlu, “Daha önce de yanmayan üniforma geliştirme çalışmaları bulunan Elif İnce, gençlerimizin yüksek potansiyelinin ve destek verildiği takdirde birçok buluşa imza atacak yetenekte öğrencilerimizin olduğunun güzel bir örneğidir. Başarılı öğrencimizi tebrik etmek, bir Düzce’li olarak kendisi ile gurur duyduğumuzu iletmek ve çalışmalarında her zaman destekçisi olacağımızı bildirmek üzere kendisine ziyarette bulunduk. Kendisine ve bizleri son derece sıcakkanlı ve misafirperverlikle karşılayan ailesine yaşam boyu başarılar dileriz” ifadelerini kullandı.