Kuruluşunun 25. yılını kutluyor

Kuruluşunun 25. yılını kutluyor
25.12.2020 - 12:34

Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi 25. yıl kutlamalarında düzenlediği online etkinlikle mezunların duygu ve düşüncelerine yer verdi.

Düzce Üniversitesi’nin en köklü fakültelerinden bir tanesi olan Orman Fakültesi, gerek gerçekleştirdiği projeler, gerekse yetiştirdiği öğrenci ve akademisyenlerle bölgemizin ve ülkemizin kalkınmasına önemli katkılar sundu.

Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi bünyesinde yetişip akademik camiaya hizmet eden birçok bilim insanı, Fakültenin kuruluşunun 25. yılına özel düzenlenen etkinliklerin ilkinde, Orman Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunu akademisyenlerine yer verdi.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haldun Müderrisoğlu, pandemi nedeniyle fiziki ortamda bir araya gelemediklerini, ancak düzenlenen bu tür online etkinliklerle karşılıklı etkileşim içerisinde bulunabildiklerini ifade ederek sözlerine başladı.

Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi’nin kuruluşundan bu güne gelinceye kadar geçirdiği evreleri ve gelişimini çok iyi hatırladığını vurgulayarak, bu gün gerek Fakülte olarak, gerekse de bölümlerin ve laboratuvarın gelişimi olarak önemli bir noktaya gelindiğini ve ülkemizin sayılı fakülteleri arasında yer aldığını ifade etti. Orman Fakültesi’nin kuruluşunda ve gelişiminde bugüne kadar emeği geçen herkese teşekkür eden Prof. Dr. Haldun Müderrisoğlu, Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi’nin 25. Yılı etkinliklerinin yararlı geçmesini temennisinde bulundu.

Moderatörlüğünü Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi Orman Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Cengiz Güler’in yaptığı etkinlikte; Endüstri Bölümünde akademik çalışmalarını yürüten Doç. Dr. Tarık Gedik, Doç. Dr. Ayhan Tuzluoğlu, Dr. Öğr. Üyesi Hasan Özdemir, Dr. Öğr. Üyesi Kamile Tırak Hızal ve Öğr. Gör. İlter Bekar duygu ve düşüncelerini katılımcılarla paylaştı.

Dört gün süresince devam edecek etkinliklerde; Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi’nin yetiştirdiği; akademisyenler, kamu çalışanları ve özel sektör çalışanlarının duygu, düşünce ve görüşlerine yer verecek.

 

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 18.05.2022

E-Gazete Arşivi

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız