Çocuk trafik eğitim parkını inceledi

Düzce Valisi Cevdet Atay ile beraberindeki heyet, Melensu Park mevkiinde yapımı devam eden Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda incelemede bulundu.

Çocuk trafik eğitim parkını inceledi
25.12.2020 - 16:31

10 bin metrekarelik alan üzerinde kurulan Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda incelemelerde bulunan Atay’a, İl Genel Meclis Başkanı Çiğdem Günal, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Hayri Şen de eşlik etti. Atay, okul öncesi çocuklar ile ilk ve ortaöğretim öğrencilerine derslerde öğrendikleri teorik trafik bilgilerini uygulama fırsatı vermek, okul dışında her an karşı karşıya kalınan trafik ortamını parklarda gerçekleştirerek trafik kurallarına uygun davranış kazandırılmak ve böylece trafik kültürünün oluşmasına ve trafik kazalarının en aza indirilmesine yardımcı olmak amacı ile kurulan trafik parkının son durumu hakkında bilgi aldı.

İçerisinde Deprem Simülasyon Odası, İtfaiye Odası, İlk Yardım (Sağlık) Odası ve Sıfır Atık Odası da yer alan parkta, trafik eğitiminin yanı sıra olası afet ve acil durumlarda ne yapılması gerektiğine ilişkin eğitimler de verilecek.