2021 Düzce için turizm yılı olsun

Düzce İl Kültür ve Turizm Müdürü Vekili Sabahattin Parlak, ilimizin tarihi, kültürel ve doğal kaynaklarını turizme kazandırmak, turizm bilinci oluşturmak ve bunu kalıcı hale getirmek üzere 2021’in turizm yılı olarak kutlanmasını önerdi.

2021 Düzce için turizm yılı olsun
28.12.2020 - 13:18

İl Kültür ve Turizm Müdürü Vekili Sabahattin Parlak, Düzce’nin tarihi geçmişi ve doğal zenginlikleriyle büyük turizm potansiyeline sahip olduğunu söyledi.

Ayrıca Ankara-İstanbul arasındaki TEM ve E-5 karayolunun orta yerinde bulunması ve her iki yolun Düzce şehir merkezinden geçmesinin turizm açısından büyük avantajı olduğunu dile getiren Parlak, iç ve dış göçler sebebiyle oluşan kültürel zenginliğin de diğer önemli avantajlardan biri olduğunu kaydetti.

Bu sebeple turizmin ilimiz yöneticilerinin ve sivil toplum örgütlerinin sürekli gündeminde olduğunu ve bu amaçla önemli çalışmalar yapıldığını anlatan Parlak, “Tüm bu gayretler ve gelişmelerin sonunda Düzce'de turizm patlama noktasına gelmiştir. Bu atılımı gerçekleştirmek için, ilimizin tüm potansiyelinin bir bütünlük içerisinde harekete geçirilmesi gerekmektedir. Bu da tüm kesimlerin imkânlarını turizm hedefine yöneltmesi, iş birliğinin en üst düzeye çıkarması ile mümkün olabilir” ifadelerini kullandı.

Parlak, “Bu amaçla; ilimizin tarihi, kültürel ve doğal kaynaklarını turizme kazandırmak, turizm bilinci oluşturmak ve bunu kalıcı hale getirmek üzere 2021 yılının "Turizm Yılı" olarak kutlanmasını, yıl içerisinde yapılacak faaliyetlerin planlaması, uygulanması ve koordinasyonu için bir yürütme kurulu kurulması, alt komisyonlar oluşturulması ve yıl içerisinde kurum-kuruluşlar ile sivil toplum örgütleri tarafından yapılacak tüm faaliyetlerin turizm temalı yapılması önem arz etmektedir” şeklinde konuştu.  

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız