Düzce İş Kulübü 1 yaşında

Düzce İş Kulübü 1 yaşında
28.12.2020 - 13:29

İşsizlik sorununun azaltılmasında rol almak ve sorunun çözümüne kısmi katkı sağlamak amacıyla Düzce BelKA İnsan Kaynakları A.Ş., Düzce Valiliği, İŞKUR ve TSO paydaşlığı ile 27 Aralık 2019 tarihinde kurulan İş Kulübü, birinci yılı geride bıraktı.

Toplamda yapılan 1245 başvurunun 1245’i ile yüz yüze görüşme sağlanırken, 1152 kişiye işe yönlendirme yapıldı. Yapılan yönlendirmeler neticesinde 448 kişi iş ile eşleşerek, yönlendirilen işe yerleşti.

68 kişi işbaşı eğitimlerinde yer aldı, gireceği iş ile alakalı eğitimle desteklendi. Şu anda ise işbaşı eğitimlerine katılmak isteyen 57 vatandaş bulunduğu bildirildi.

Kulüpten yapılan açıklamada, “Dünyayı etkisi altına alan, iş dünyasını durağanlığa sürükleyen pandemi sürecine rağmen 448 kişiyi işiyle ve aşıyla buluşturmanın gururunu yaşıyoruz. 1 yaşında , ama hep varmış gibi..” ifadelerini kullandı.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

E-Gazete

  • 17.05.2022

E-Gazete Arşivi

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız