Minik Zeynep’e kalp aranıyor

Henüz 1 yaşındaki Zeynep İkra’ya babası sosyal medyada kalp arıyor.

Minik Zeynep’e kalp aranıyor
30.12.2020 - 17:33

Henüz 11 aylık iken, rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan Zeynep ikra Ceylan, yaşam savaşı veriyor. Vücuduna giren ve kalbine yerleşen mikrop nedeniyle kalbi zayıflayan ve yoğun bakım servisinde solunum cihazına bağlı şekilde tedavisi devam eden minik bebek, kendisine yapılacak kalp naklini bekliyor.

“Zeynep İkra kalp nakli bekliyor” diyerek sosyal medyadan çağrıda bulunan aile ise, şu paylaşımı yaptı: “Merhabalar benim adım Zeynep İkra Ceylan. Henüz 11 aylık daha dünyayı yeni tanımaya çalışan bir çocuğum. Her şey o sabah başladı. 12.11.202 tarihinde hızlı nefes alıp veriyorum diye annem ile babam beni hastaneye götürmek istediler. Aslında pek bir şeyim yoktu. Neşem yerinde oyunlarımı oynuyor, hayatı ve dünyayı tanımaya çalışıyordum. Ama anne baba işte fazla evham yaptılar sanırım. Ama işler öyle gelişmedi. Bir mikropçuk girmiş vücuduma, kalbimi yuva edinmiş. Vücudum bu mikropçuk yüzünden kalbime savaş açmış, kalbimi yabancı saymış ve zayıflatmış. Gülerek girdiğim hastaneden beni apar topar yoğun bakıma aldılar, solunum cihazına bağladılar. Daha ne olduğunu bile anlamamıştım. Kalbim tekrar eskisi gibi atsın diye bir sürü ilaç başladılar. Kalbim bir çok ilaca cevap vermedi daha da zayıfladı. Şu an organ nakli listesine alındım. Yoğun bakım ünitesinde solunum cihazına bağlı bir şekilde bana gelecek kalbi bekliyorum. Sizden kalbim kadar minicik ricam organ nakline farkındalık yaratmanız. Benim ve benim gibi insanlara yardımcı olmanız.”

Baba Erdi Ceylan, 0543 344 56 09 numaralı telefondan kendilerine ulaşılabileceğini söyledi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız