Düzcenin kadınları çok güçlü ve kabiliyetlidir!

Düzcenin kadınları çok güçlü ve kabiliyetlidir!
31.12.2020 - 14:10

Düzce Güneşin Kadınları Kooperatifi Başkanı Aslıhan Akbal Tüysüz, Düzce’de yaptıkları çalışmaları ve kooperatifin hedeflerinden bahsetti. Bereket Tanrıçası Tyche Heykeli’nin bu yörede çıkmasının tesadüf olmadığını belirten Tüysüz, “Düzce’mizin toprakları çok bereketli, kadınları çok güçlü ve kabiliyetlidir” dedi.

 

“60’DAN FAZLA DÜZCELİ KADINIMIZIN ÜRÜNLERİ SATIŞA SUNULUYOR”

Düzce Güneşin Kadınları Kooperatifi Başkanı Aslıhan Akbal Tüysüz şunları anlattı: “Güneşin Kadınları Düzce Kooperatifimiz bünyesinde 60’dan fazla Düzceli kadınımızın ürünleri satışa sunularak kadınlarımızın gelir elde etmeleri sağlanmaktadır. Kooperatifimiz kâr amaçlı olmadığından ürünlerin satışından elde edilen kâr ortaklar arasında kâr payı dağıtımını hedeflememektedir. Elde edilen kârı kooperatifin temel giderlerine ve toplumun ihtiyaçlarına yatırmayı hedeflemekteyiz.

 

“DÜZCE’NİN KÜLTÜREL VE TARIMSAL ZENGİNLİĞİNİN BİLİNİLİRLİĞİNİN ARTMASINI SAĞLAMAYA ÇALIŞMAKTAYIZ”

Kooperatifimizde ürünlerinizin satılması için herhangi bir üyelik veya ortaklık yapısı içerisinde bulunmanız gerekmemektedir. Kadın olmanız ve temiz doğal ve kaliteli bir ürününüzün olması ürününüzün kooperatifimizde satılması için yeterli kriterlerdir. Kadınlarımızdan temin ettiğimiz ürünleri kooperatif satış mağazamızın dışında ulusal marka olan e-ticaret siteleri ile de Düzce sınırlarının dışına taşıyarak tüm Türkiye’de alıcı bulmasını sağlamaktayız. Düzce’nin kadınlarının becerilerini el emeklerini e-ticaret siteleri ile satışa sunarak Düzce’nin kültürel ve tarımsal zenginliğinin bilinilirliğinin daha da fazla artmasını sağlamaya çalışmaktayız. Ayrıca pandemi yasaklarından önce satış mağazası ve e-ticaret siteleri dışında mağazamızın ön kısmında bulunan terasımızda her cumartesi kadınlarımızın kendi ürünlerini kendilerinin satmalarını sağlamak amacı ile tezgâhlarda sergiler açmalarını kooperatif olarak sağlamaktaydık.

 

“BU POTANSİYELİ DEĞERLENDİRMEMEK ŞEHRİMİZE VE KADINLARIMIZA HAKSIZLIKTIR”

Kadınlarımızın çoğunluğu hizmet sektöründe iş hayatlarını devam ettirmekteydiler. Ancak Covid-19 salgınından en çok etkilenen sektörlerin başında hizmet sektörü gelmesi sebebi ile çalışmış oldukları yerlerden ayrılmak zorunda kaldılar. Bu zor süreçte kadınlarımıza daha fazla maddi ve manevi destek olmak amacı ile kurmuş olduğumuz kooperatifin önemini daha da iyi anlamaktayız.

Bereket Tanrıçası Tyche Heykeli’nin yöremizde çıkması kesinlikle tesadüf değildir. Düzce’mizin toprakları çok bereketli, kadınları çok güçlü ve kabiliyetlidir. Bu potansiyeli değerlendirmemek şehrimize ve kadınlarımıza haksızlıktır. Ulu Önderimizin bir sözü ile bitirmek isterim; Bir toplum, cinslerden yalnız birinin yüzyılımızın gerektirdiklerini elde etmesiyle yetinirse, o toplum yarı yarıya zayıflamış olur. Bizim toplumumuzun uğradığı başarısızlıkların sebebi, kadınlarımıza karşı ihmal ve kusurdur.”

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız