İYİ Parti o esnaflar için de destek istedi

İYİ Parti o esnaflar için de destek istedi
5.01.2021 - 13:21

İYİ Parti Düzce Belediye Meclis Grubu, gerçekleştirilen Ocak ayı oturumunda, verdiği önerge ile Düzce Belediyesi’nin kahvehane ve internet kafe işletmecilerine verdiği desteği, aynı şartlara sahip olan dernek lokalleri, okul kantinleri, spor salonları, kafe-kafeterya gibi işletmelerin tümüne verilmesini talep etti. Talep görüşülmek üzere bütçe komisyonuna havale edildi.

İyi Parti Belediye Meclis Grubu tarafından yapılan açıklamada, “Yaşamakta olduğumuz pandemi sürecinde Nisan ayından itibaren başlayan kısıtlamalar neticesinde vatandaşlarımız ve esnaflarımız ekonomik anlamda zor günler yaşamaktadır. Bilindiği üzere sokağa çıkma yasakları ve bazı iş kollarının çalışması yasaklanmıştır.

Belediyemiz, yaptığı açıklama ile, ‘Kahvehane ve internet kafe işletmelerine destek verilmesi’ talebini oluşturmuştur ve İyi Parti Teşkilatı olarak biz de buna destek veriyoruz. Bununla beraber, aynı koşullara sahip esnafımızı birbirinden ayırmamamız gerektiği inancı ile, aynı süreci yaşayan ve aynı kısıtlamalara tabi olan esnaflarımıza da aynı oranda destek vermek gerektiğini düşünüyoruz. Pandemi sürecinde Cumhurbaşkanlığı kararnamesine göre zorunlu olarak kapalı olan dernek lokalleri, okul kantinleri, spor salonları, kafe-kafeteryalar gibi işletmelerin tümüne Belediyemiz tarafından destek verilmesi talebini önergemiz ile sunduk ve konu görüşülmek üzere bütçe komisyonuna havale edildi. Bu konunun ilgili komisyon ve akabinde Meclis’te uygun görüleceğini ve zorda kalan ilgili diğer esnafların da benzeri maddi destekten faydalanacağını umuyor, bu manada diğer partilerin ve belediye başkanımızın desteğini bekliyoruz” denildi.