BASINDAN ARKADAŞ / Aydın Ferih Maradit

BASINDAN ARKADAŞ /  Aydın Ferih Maradit
11.01.2021 - 09:32

“GAZETECİLER aynı siyasetçiler gibidir” dedim diye gocunma hemen.

Siyaset de özünde iyi bir yoldur. Devleti idare etme sanatıdır. Ama kötü siyasetçiler yüzünden adı çıkmıştır.

Yine de iyisi vardır, kötüsü vardır.

Hepsi çalışır mı çalışır!.…

Herkes çalışır!..

Ama kimi doğru yola, kimi yanlış yola sapar.

Fakat sorun şu ki; hangi yol doğrudur?

Sana uygun görünen, benim gözümde büyük bir hatadır belki de.

Ya da bu gün doğru sanılanlar yarın belki de o kadar da masum gelmeyecektir..

Bir de anında değişebilen koşullar vardır ki, bütün doğruları bir anda götürüverir. 

Adamın evinde ağlayan yavrusu varken doğrular ve yanlışlar bir anda karmakarışık olur.

Çoluk çocuğunun rızkı için ölümcül salgına rağmen evde duramayan babaları-anaları suçlayabilir misiniz?.. Ama ilk sokağa çıkma yasağı ANİDEN ilan edildiğinde, markete koşanların HALİNİ kimilerimiz hiç anlayamadı değil mi?

Birçok olay göründüğü gibi değildir.

Medyada madalyonun bir yüzü gösterilir. ULUSAL basınımız rotu şaşmış arabalar gibi kimi sağa kimi sola çeker. (Biz ise YEREL olduğumuz için okuyucumuz zaten bizden sağ - sol siyasetine adapte edilmiş yayınlar beklemiyor.)

O bakımdan rahatça söylüyorum ki; ulusal yayın yapan siyasi gazetelerin hepsi, evet hemen hepsi kendi okuyucu profilinin nabzına göre madalyonun bir yüzünü göstermeye odaklanmış durumdalar.

Affedersiniz ama gerçeği söylemek zorundayım; çoğu okuyucularını aptal yerine koyuyorlar. Belki de haklılar. Çünkü insanlar tarihten beri kendi görüşünü besleyen haberleri sorgulama ihtiyacı hiç duymadı. Yoksa Hitler bu kadar insanı savaşa sürükleyebilir miydi?          

O nedenle ben çalışan gazetecilerin gününü kutların dersem HABERLERİNDE SAMİMİ birçok meslektaşımıza haksızlık etmiş olurum. Onları ayrı tutmak gerekir.  

Kutlarım ben iyilik için kalemiyle savaşanları.. Sahada ter dökenleri, mutfakta kafa yoranları, göz nuru akıtanları, gücü özgürlüğünde, sermayesi yürekten olanları. İnsan hakları için mücadele edenleri.

İyilik yaşasın.

Saygılarımla.      

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Düzce Postası Gazetecilik Matbaacılık Ticaret Ltd. Şti. (www.duzcepostasi.com) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Mobil Uygulamalarımız

IOS UygulamamızAndroid Uygulamamız